Top 5 wideo kanału inFakt na YouTube w 2017 roku


11 stycznia 2018 2 min. czytania

Które materiały wideo były najpopularniejsze na naszym kanale YouTube w poprzednim roku? Co było najchętniej oglądane? Zapraszamy do podsumowania listy top 5 wideo kanału inFakt na YouTube.

Jak rozliczać bitcoiny i inne kryptowaluty? Q&A (top 1)

Temat bitcoinów, kryptowalut był ogólnie jednym z gorących zagadnień w roku 2017. Rosnące kursy, bardzo duże zainteresowanie, a równocześnie sporo pytań w kontekście rozliczania kryptowalut, skłoniły nas do przygotowania specjalnego materiału z serii Q&A.

W jakiej sytuacji bitcoiny należy rozliczać w ramach działalności gospodarczej? Kiedy nie jest to konieczne? Jakie dokładnie czynności podlegają opodatkowaniu podatkiem dochodowym? A jak to wygląda z VAT? Co z zeznaniem rocznym PIT? Czy nabycie bitcoinów można zaliczyć do kosztów działalności? Zapraszamy do obejrzenia 2 części materiału.

5 ważnych decyzji, które musisz podjąć przed zakładaniem firmy (top 2)

Jak dobrze założyć własny biznes? O czym warto pomyśleć przed założeniem działalności gospodarczej? Nad czym się zastanowić? W wideo przedstawiamy 5 ważnych decyzji:

  • Adres prowadzenia działalności;
  • Nazwa firmy, konto firmowe, pieczątka i księgowość;
  • PKD;
  • Forma opodatkowania,
  • Rejestracja VAT.

Jak obliczyć zaliczkę na podatek dochodowy? (top 3)

Jak wyliczana jest zaliczka na podatek dochodowy? Jaką kwotę należy wystawić na fakturze, aby pokryć takie zobowiązanie podatkowe? Jak obliczyć kwotę „na rękę“ będąc na samozatrudnieniu? Jakie są różnice z etatem? Wyjaśniamy w przystępny sposób w poniższym wideo.

Dlaczego nie warto brać faktury na każdy zakup (top 4)

Czasami jako przedsiębiorcy, prosimy o wystawienie faktury na właściwie wszystko co kupujemy, a nuż się przyda. Ale czy na pewno? Nie zawsze. W momencie, kiedy weźmiemy fakturę na firmę, tracimy status konsumenta konkretnie w tej danej sytuacji. Co za tym idzie np. warunki reklamacji mogą być inne dla nas jako przedsiębiorców, niż dla nas jako konsumentów. Sprawdźcie sami.

Jak założyć firmę – co, gdzie, jak i kiedy? Q&A (top 5)

W jaki sposób możemy założyć działalność gospodarczą? Jakie dokumenty należy wypełnić? Jak wybrać odpowiednie kody PKD? Jaką formę rozliczania się z podatku dochodowego wybrać? Kiedy przysługuje nam tzw. „mały“ ZUS? Kiedy warto być VAT-owcem? Na najczęstsze pytania przedsiębiorców, odpowiada doradca podatkowy.

Więcej szkoleń, praktycznych porad i przydatnych wskazówek w formie przystępnych wideo – na kanale inFakt na YouTube, do zobaczenia!