Wydrukuj dokumenty księgowe z całego miesiąca – w dwa kliknięcia

W inFakcie pojawiła się bardzo prosta i przydatna funkcja, która przyspiesza pracę użytkownikom księgowości inFakt.pl i klientom biura rachunkowego. Obecnie dwa kliknięcia wystarczą, aby na dysku wylądował jeden, wygodny plik PDF zawierający wszystkie dokumenty księgowe z wybranego miesiąca.

Które dokumenty i w jakim celu drukować?

Formalnie rzecz biorąc przedsiębiorcy mają obowiązek drukowania tylko KPiR (do 20 dnia miesiąca za miesiąc poprzedni) i raportów z kasy fiskalnej. Pozostałe dokumenty można przechowywać w formie elektronicznej.

O ile jednak nie muszą być na papierze, o tyle warto rozważyć, aby zawsze były pod ręką – najlepiej w wygodnych plikach PDF. Urzędnicy mogą bowiem poprosić o przedstawienie nie tylko KPiR, ale także np. rejestrów VAT. Więcej na temat drukowania dokumentów pisaliśmy w tym artykule.

Drukowanie dokumentów w inFakcie – to proste

Standardowo po zakończeniu każdego okresu sugerujemy wydrukowanie dokumentów księgowych z aplikacji. Aby uzyskać każdy z dokumentów w osobnym pliku wystarczy:

  • wejść w zakładkę Księgowość,
  • w wybranej sekcji (np. KPiR) kliknąć „tick” przy wybranym miesiącu,
  • kliknąć przycisk Drukuj.

To spowoduje utworzenie czytelnego pliku PDF zawierającego wybrany dokument. Mogą to być KPiR, rejestry VAT, dawny PIT-5, VAT-7, czy VAT-UE.

W inFakcie opcja „Drukuj” zawsze oznacza zapis do PDF – nie wysyłamy dokumentu bezpośrednio do drukarki. Aby uzyskać wersję papierową dokumentu wystarczy wydrukować zapisany PDF.

Drukowanie dokumentów księgowych w dwa kliknięcia

Obecnie zamiast generować każdy dokument księgowy pojedynczo można utworzyć je wszystkie naraz – w jednym wygodnym PDF-ie. W tym celu trzeba:

  • wejść w zakładkę Księgowość,
  • kliknąć w przycisk Komplet dokumentów księgowych w kolumnie po prawej,
  • wybrać miesiąc i kliknąć Drukuj.

Gotowe! W ten sposób uzyskamy plik zawierający stronę tytułową z nazwą miesiąca i wszystkimi dokumentami księgowymi.

Drukuj komplet dokumentów - screen

Tę czynność najlepiej wykonywać po 25 dniu miesiąca, gdy podatek dochodowy i VAT są obliczone i zapłacone. Gotowy PDF drukujemy na papierze, chowamy do teczki i gotowe. Kolejny miesiąc działalności rozliczony.

Kto drukuje dokumenty z inFaktu?

Oczywiście, powyższe instrukcje dotyczą osób, które prowadzą księgowość w Programie do Księgowości, a także korzystają z Ogólnopolskiego Biura Rachunkowego w opcji skany. Zapraszamy także do lektury postu, w którym wyjaśniamy jak przechowywać dokumenty księgowe.

Testuj księgowość online w inFakcie – za darmo

Oczywiście księgowość w inFakcie, w tym opisaną funkcję, można sprawdzić – całkowicie za darmo. Wystarczy założyć darmowe konto na inFakt.pl i uzupełnić dane księgowe swojej firmy, a test uruchomi się automatycznie. A dlaczego warto?

  • Dzwonisz i e-mailujesz do księgowych inFakt – kiedy tylko potrzebujesz.
  • Testujesz księgowość online przez 30 dni i wystawiasz do 3 faktur w miesiącu.
  • Dodajesz koszty, generujesz dokumenty księgowe i drukujesz je.

To naprawdę proste i każdy sobie z tym poradzi. Warto wypełnić poniższy formularz i sprawdzić.