Skany dokumentów – sposób przekazywania kosztów księgowym inFakt

Nie musisz stać w korkach i denerwować się dowożąc dokumenty kosztowe do swojej księgowej. Zdecyduj się na Ogólnopolskie Biuro Rachunkowe inFakt, a dokumentów będziesz nam przekazywać w postaci wygodnych skanów wgrywanych przez aplikację w dowolnym miejscu i czasie. Oto opcja dla mobilnych i nowoczesnych przedsiębiorców. Od tej pory nie musisz osobiście odwiedzać swojej księgowej – możesz być gdziekolwiek i tam wprowadzić skany dokumentów kosztowych.

Jak to działa?

Nowa usługa dostarczania dokumentów księgowym inFaktu jest ściśle powiązana z aplikacją inFakt.pl. Przedsiębiorcy korzystający ze skanów dokumentów wykorzystują funkcję Pliki (znajduje się obok przycisku Szukaj).

skany dokumentów infakt

Kliknięcie w przycisk Pliki daje dostęp do funkcji inFakt.pl, która pozwala wgrywać i przeglądać własne skany dokumentów kosztowych. Można zarówno dodawać, jak i przeglądać dodane dokumenty według okresów rozliczeniowych i lat.

Korzystając ze skanów dokumentów w inFakcie co miesiąc wykonujesz następujące czynności:

  1. Gromadzisz dokumenty kosztowe w trakcie danego miesiąca
  2. Skanujesz wszystkie dokumenty kosztowe i zapisujesz jako pliki PDF, JPG, GIF lub PNG.
  3. Uwaga: Do skanowania wystarczy choćby aparat cyfrowy (także w telefonie – o ile ma wysoką rozdzielczość). Jeśli zdjęcie dokumentu jest czytelne i w odpowiednim formacie, dokument zostanie zaksięgowany.

  4. Wybierasz okres rozliczeniowy, którego dotyczą skany dokumentów.
  5. Każdy zapisany plik wprowadzasz do inFaktu – do tego służy wygodna funkcja przeciągnij i upuść.

Wgrywanie skanów dokumentów musisz zakończyć do 5 dnia miesiąca następującego po rozliczanym okresie.

skany dokumentów infakt

Po tym dniu, księgowi inFakt pobiorą wszystkie pliki, które wgrasz i wprowadzą je do Twoich kosztów – dokładnie tak samo, jak wówczas, gdy kurier przywozi je w wersjach papierowych.

Jak poprawnie przechowywać zeskanowane dokumenty?

Oczywiście, zeskanowanego dokumentu nie można wyrzucić. Usługa inFaktu wiąże się z dodatkowym obowiązkiem – należytym przechowywaniem dokumentacji. Wymaga to sporządzenia teczki z kompletem zaksięgowanych dokumentów. Z tego artykułu dowiecie się jak poprawnie sporządzić teczkę z dokumentami.