Czy wiesz, że możesz samodzielnie prowadzić księgowość? [darmowy eBook]

W świecie zawiłych przepisów i szkodliwych urzędników, samodzielna księgowość może być prosta i przyjemna! Pobierz i przeczytaj darmowy eBook inFaktu, a dowiesz się krok po kroku jak prowadzić rozliczenia na własną rękę.

Po co samodzielnie prowadzić księgowość?

Księgowość można zlecić księgowym, np. wybierając All Inclusive w inFakcie. Wówczas przedsiębiorca całą energię poświęca na rozwijanie biznesu. Ale spora część przedsiębiorców wybiera jednak samodzielną księgowość. Dlaczego?

1) Pełna świadomość finansów

Osoba prowadząca księgowość na własną rękę wie absolutnie wszystko o swoich finansach, gdyż samodzielnie księguje każdą fakturę kosztową.

2) Dokumenty można gromadzić do 20 dnia miesiąca

Większość biur rachunkowych wymaga dostarczenia dokumentów do określonego dnia na początku miesiąca.

Natomiast przedsiębiorca na samodzielnej księgowości ma czas aż do 20 dnia miesiąca, aby zgromadzić dokumenty za miesiąc poprzedni (przy rozliczeniu miesięcznym), gdyż do tego dnia należy obliczyć i zapłacić zaliczkę na podatek dochodowy. Może to zrobić wcześniej – ale nie musi. Decyzję podejmuje sam.

3) Oszczędność

Wprawdzie dobra usługa księgowa kosztuje niewiele, ale wciąż jest to jednak więcej, niż samodzielna księgowość. W inFakcie, użytkownicy Self Service mogą dodać do 30 kosztów bez opłat, a późniejszy koszt wynosi 29 zł / miesiąc.

Z eBookiem inFaktu samodzielna księgowość nie ma tajemnic!

Prowadzenie księgowości na własną rękę wymaga dwóch rzeczy:

  1. wygodnej i intuicyjnej aplikacji do księgowości ze wsparciem zespołu księgowych
  2. skrupulatnego i terminowego wykonywania szeregu czynności

Pierwsza kwestia jest załatwiona – to Self Service w inFakt.pl. Aplikacja pozwala łatwo i szybko wystawiać faktury oraz dodawać koszty firmowe, a KPiR generuje automatycznie. inFakt.pl podaje gotowe kwoty podatków do zapłaty, generuje VAT-7 i rejestry VAT oraz podaje składki ZUS. Do tego, użytkownik ma do dyspozycji zespół księgowych, którym może zadawać wszelkie pytania o podatki, prawo, finanse, czy działanie aplikacji.

Druga kwestia także jest załatwiona – wystarczy pobrać i przeczytać darmowy eBook inFaktu: Jak samodzielnie poprowadzić księgowość? Zapraszamy!

Kliknij tutaj, aby pobrać eBook inFaktu!