Oświadczenie o zgodzie na prowadzenie działalności w wynajmowanym mieszkaniu

inFakt
Oświadczenie o zgodzie na prowadzenie działalności w wynajmowanym mieszkaniuPobierz formularz za darmo w formacie PDF

W 2016 roku weszły w życie zmiany dotyczące adresów, które przedsiębiorca podaje na wniosku CEiDG. Każdy podatnik ma obowiązek posiadać tytuł prawny do lokalu, którego dane podał we wniosku CEiDG. Chodzi tutaj o adres zamieszkania przedsiębiorcy, adres do doręczeń i adres głównego miejsca wykonywania działalności.

Kiedy należy okazać oświadczenie?

W momencie dokonywanie wpisu w CEiDG przedsiębiorca nie ma obowiązku dostarczyć dokumentów potwierdzających posiadanie tytułu prawnego do lokalu. Jeżeli natomiast otrzyma wezwanie z urzędu, to wówczas ma 7 dni roboczych na dostarczenie dokumentów potwierdzających prawo do lokalu.

Jakie dodatkowe dokumenty trzeba wykazać?

W sytuacji, gdy podatnik wynajmuje lokal na podstawie umowy najmu, to zobowiązany jest do otrzymania zgody właściciela mieszkania na to, aby swoją działalność mógł prowadzić i zarejestrować w wynajmowanym mieszkaniu. Wystarczy uwzględnić odpowiedni zapis w umowie najmu, a tę dołączyć do oświadczenia jako załącznik.

Zachęcamy do zapoznania się z artykułem na naszym blogu dotyczącym zmian w CEiDG. 

Formularze do pobrania – inFakt

Jeśli szukasz gotowych wniosków i oświadczeń, skorzystaj z darmowych formularzy do pobrania inFakt. Kliknij w przycisk poniżej: