„Nowe szaty” kreatora PIT inFaktu [aktualizacja]


15 lutego 2015 3 min. czytania

Proces unowocześniania desingu aplikacji inFaktu nie mógł ominąć kreatora PIT. Odświeżony wygląd powinien przypaść Wam do gustu. Ale na samej zmianie desingu nie poprzestaliśmy. Najnowsza wersja kreatora to spore ułatwienia w procesie sporządzania deklaracji rocznej dla osób rozliczających ulgę na dzieci.

Kreator PIT 2

Z roku na rok piękniejsi

Oddajemy w Wasze ręce najnowszą aktualizacje kreatora PIT. Tym razem nowości widoczne są już gołym okiem. Zmienił się bowiem wygląd kreatora. To kolejny z etapów poprawiania designu całej naszej aplikacji. O tym, co już się zmieniło i jakie nowości czekają na wprowadzenie piszemy w tym artykule.

Wprowadzając unowocześnioną koncepcję wyglądu aplikacji nie mogliśmy, co oczywiste pominąć kreatora PIT. Dziś jest po prostu ładniej i bardziej przejrzyście. Na zmianie wyglądu nie ucierpiał proces sporządzania PIT. W dalszym ciągu wszystko przebiega sprawnie. Sporej liczby danych nie trzeba wpisywać samodzielnie – aplikacja zaciąga je automatycznie z konta użytkownika, na którym są zapisane.

Dodaliśmy również pewne nowe rozwiązanie, na które z pewnością warto zwrócić uwagę.

Kreator PIT 4

PIT/UZ debiutuje w kreatorze PIT inFaktu

Sporą nowinką jest możliwość dołączenia do zeznania podatkowego załącznika PIT/UZ. Ta opcja nie była nigdy w inFakcie dostępna. Zapytacie dlaczego? Powód jest prozaiczny – taki załącznik wcześniej… nie istniał.

To absolutna nowość wprowadzona wraz ze zmianami w przepisach dotyczących ulgi na dzieci. W deklaracji za 2014 r. pojawiła się możliwość uzyskania całkowitego zwrotu odpisu na dziecko, niezależnie od wysokości płaconych podatków. Jeśli kwota przysługującego odpisu jest wyższa od kwoty odliczonej w zeznaniu, to różnicę można odzyskać składając właśnie PIT/UZ.

Żeby dopełnić formalności z tym związanych nic nie trzeba wyliczać, wypełniać, załączać – jeśli tylko korzysta się z inFaktu. Kreator PIT automatycznie i bez ingerencji użytkownika załącza odpowiednio sporządzony PIT/UZ w przypadku, gdy kwota ulgi na dzieci jest wyższa niż podatek do zapłaty.

Dodatkowo po sporządzeniu deklaracji, istnieje możliwość jej wysłania do urzędu skarbowego bezpośrednio z aplikacji. Wystarczy do tego zaledwie jedno kliknięcie.

Jak wygląda sporządzenie rozliczenia rocznego jeśli korzysta się z kreatora PIT inFaktu? Przekonajcie się oglądając poniższy filmik.

Jak skorzystać z nowego kreatora?

Nie zmieniło się miejsce, w którym można znaleźć kreator PIT. Ścieżka dostępu jest bardzo prosta. Żeby sporządzić deklarację wystarczy:

  • wejść w zakładkę „Księgowość”,
  • kliknąć „Podatek dochodowy”,
  • z prawego dolnego rogu wybrać rozliczenie PIT.

Z kreatora PIT mogą skorzystać osoby, które wybrały Program do Księgowości w inFakcie. Z zaznaczeniem, że rozpoczęły działalność przed 1 stycznia 2015 r.

Klienci Ogólnopolskiego Biura Rachunkowego mogą wybrać – skorzystać z kreatora PIT lub zdecydować się, by wszelkich formalności związanych z rozliczeniem dopilnowali za nich dedykowani księgowi. Więcej informacji w tym artykule.