„Nowe szaty” kreatora PIT inFaktu [aktualizacja]

Proces unowocześniania desingu aplikacji inFaktu nie mógł ominąć kreatora PIT. Odświeżony wygląd powinien przypaść Wam do gustu. Ale na samej zmianie desingu nie poprzestaliśmy. Najnowsza wersja kreatora to spore ułatwienia w procesie sporządzania deklaracji rocznej dla osób rozliczających ulgę na dzieci.

Kreator PIT 2

Z roku na rok piękniejsi

Oddajemy w Wasze ręce najnowszą aktualizacje kreatora PIT. Tym razem nowości widoczne są już gołym okiem. Zmienił się bowiem wygląd kreatora. To kolejny z etapów poprawiania designu całej naszej aplikacji. O tym, co już się zmieniło i jakie nowości czekają na wprowadzenie piszemy w tym artykule.

Wprowadzając unowocześnioną koncepcję wyglądu aplikacji nie mogliśmy, co oczywiste pominąć kreatora PIT. Dziś jest po prostu ładniej i bardziej przejrzyście. Na zmianie wyglądu nie ucierpiał proces sporządzania PIT. W dalszym ciągu wszystko przebiega sprawnie. Sporej liczby danych nie trzeba wpisywać samodzielnie – aplikacja zaciąga je automatycznie z konta użytkownika, na którym są zapisane.

Dodaliśmy również pewne nowe rozwiązanie, na które z pewnością warto zwrócić uwagę.

Kreator PIT 4

PIT/UZ debiutuje w kreatorze PIT inFaktu

Sporą nowinką jest możliwość dołączenia do zeznania podatkowego załącznika PIT/UZ. Ta opcja nie była nigdy w inFakcie dostępna. Zapytacie dlaczego? Powód jest prozaiczny – taki załącznik wcześniej… nie istniał.

To absolutna nowość wprowadzona wraz ze zmianami w przepisach dotyczących ulgi na dzieci. W deklaracji za 2014 r. pojawiła się możliwość uzyskania całkowitego zwrotu odpisu na dziecko, niezależnie od wysokości płaconych podatków. Jeśli kwota przysługującego odpisu jest wyższa od kwoty odliczonej w zeznaniu, to różnicę można odzyskać składając właśnie PIT/UZ.

Żeby dopełnić formalności z tym związanych nic nie trzeba wyliczać, wypełniać, załączać – jeśli tylko korzysta się z inFaktu. Kreator PIT automatycznie i bez ingerencji użytkownika załącza odpowiednio sporządzony PIT/UZ w przypadku, gdy kwota ulgi na dzieci jest wyższa niż podatek do zapłaty.

Dodatkowo po sporządzeniu deklaracji, istnieje możliwość jej wysłania do urzędu skarbowego bezpośrednio z aplikacji. Wystarczy do tego zaledwie jedno kliknięcie.

Jak wygląda sporządzenie rozliczenia rocznego jeśli korzysta się z kreatora PIT inFaktu? Przekonajcie się oglądając poniższy filmik.

Jak skorzystać z nowego kreatora?

Nie zmieniło się miejsce, w którym można znaleźć kreator PIT. Ścieżka dostępu jest bardzo prosta. Żeby sporządzić deklarację wystarczy:

  • wejść w zakładkę „Księgowość”,
  • kliknąć „Podatek dochodowy”,
  • z prawego dolnego rogu wybrać rozliczenie PIT.

Z kreatora PIT mogą skorzystać osoby, które wybrały Program do Księgowości w inFakcie. Z zaznaczeniem, że rozpoczęły działalność przed 1 stycznia 2015 r.

Klienci Ogólnopolskiego Biura Rachunkowego mogą wybrać – skorzystać z kreatora PIT lub zdecydować się, by wszelkich formalności związanych z rozliczeniem dopilnowali za nich dedykowani księgowi. Więcej informacji w tym artykule.