Nowa lista przychodów w aplikacji inFakt

Dorota Mglej

Odpowiadając na potrzeby naszych Użytkowników, wprowadziliśmy nowość w aplikacji inFakt. W sekcji Przychody dodaliśmy zakładkę Lista przychodów. Zbieramy w niej wszystkie faktury przychodowe – dzięki temu wszystkie dokumenty masz w jednym miejscu. Możesz dowolnie je filtrować, sumować i wyszukiwać. Sprawdź szczegóły nowego widoku.

Nowa czytelna tabela

Nowa Lista przychodów agreguje wszystkie faktury przychodowe. Są one teraz zebrane w jednym miejscu – w czytelnej i intuicyjnej tabeli. Dzięki temu masz stały dostęp do wszystkich dokumentów. Jednocześnie na ten moment zachowujemy dotychczasowe widoki w ramach zakładki Przychody, tj. Przegląd i Faktury. Będą one dostępne jeszcze przez jakiś czas, później je usuniemy. Bez obaw – nie utracisz dostępu do żadnych danych – wszystkie faktury będą widoczne w nowej Liście przychodów.

Wygodna wyszukiwarka i zaawansowane filtry

Nową tabelę zaprojektowaliśmy tak, by była maksymalnie użyteczna. Wprowadziliśmy do niej dwie główne funkcje.

Wyszukiwarka 

Dzięki niej szybko i wygodnie wyszukasz interesujący Cię dokument. Wystarczy, że wpiszesz którąś z informacji: numer dokumentu, nazwę klienta lub jego NIP, nazwę produktu.

Filtrowanie tabel

Oprócz korzystania z wyszukiwarki możesz też filtrować dokumenty według zaawansowanych filtrów. Możesz ustawić m.in. interesujące Cię dane:

  • terminy: datę wystawienia dokumentu, sprzedaży lub termin zapłaty;
  • status płatności: faktury zapłacone lub nie;
  • typ dokumentu: faktura VAT, faktura zaliczkowa itd.
  • dane klienta: nazwa, NIP, kraj i inne.
Filtrowanie listy przychodów

Wpisz lub oznacz jedną z powyższych informacji, a interesujące Cię wyniki zobaczysz bezpośrednio w tabeli. Oprócz poszczególnych dokumentów otrzymasz także bieżące podsumowanie wyfiltrowanych faktur.

Zakładki: Niezapłacone, Zapłacone i Robocze

By ułatwić Ci poruszanie się po dokumentach przychodowych, do Listy przychodów dodaliśmy też zakładki: Niezapłacone, Zapłacone i Robocze. Jak sama nazwa wskazuje, zbieramy tam dokumenty, które wymagają Twojej uwagi i które warto mieć na oku. Znajdziesz tam:

  • Faktury, które jeszcze nie są opłacone – dodatkowo oznaczamy też, kiedy upłynął termin płatności. Dzięki temu widzisz, który kontrahent zalega z płatnościami i jak długo.
  • Szkice faktur, które należy przekazać kontrahentowi, aby były ujęte w księgowości.

Szczegóły dokumentu 

Każdy z zebranych w tabeli dokumentów jest klikalny. Oznacza to, że jednym kliknięciem możesz przejść do widoku faktury i zapoznać się z jej szczegółami. 

Jeśli chcesz podejrzeć szczegóły o dokumencie bez opuszczania widoku tabeli, również możesz to zrobić. Wystarczy, że rozwiniesz skrót najważniejszych informacji o danym dokumencie, klikając znaczek “v”.

Szczegóły dokumentu na liście przychodów

Ponadto w nowej Liście przychodów – tak jak do tej pory – z poziomu tabeli możesz wykonywać masowe akcje, takie jak usuwanie czy pobieranie dokumentów. Przetestuj nowe tabele w aplikacji i powiedz nam, co o nich myślisz. Link do ankiety znajdziesz na końcu tabeli.


Dorota Mglej
Absolwentka studiów ekonomicznych, zainteresowana biznesem i finansami. W inFakcie odpowiadam za content. Dostarczam Przedsiębiorcom i Księgowym treści, które pomagają prowadzić firmę. Prywatnie miłośniczka gór, podróży i książek.