JPK – podpis kwotą przychodu w inFakt

Już 26 lutego mija termin wysłania Jednolitego Pliku Kontrolnego za miesiąc styczeń. W inFakt procedura wysyłki jest niezwykle prosta. Nie potrzebujesz profilu zaufanego, ani podpisu kwalifikowanego, do wysyłki Jednolitego Pliku Kontrolnego wykorzystasz podpis kwotą przychodu – analogicznie jak w przypadku Deklaracji VAT.

JPK-podpis-kwota-przychodu-w-inFakt

JPK_VAT obowiązek przedsiębiorcy

Obowiązek wysyłki JPK_VAT będzie pojawiać się każdego miesiąca, dlatego ważne jest, aby jego wykonanie było maksymalnie proste. W inFakt zadbaliśmy o naszych przedsiębiorców i udostępniamy najprostszą z możliwych wysyłkę JPK_VAT, czyli podpis kwotą przychodu.

Jednolity Plik Kontrolny możemy wysłać tylko w formie elektronicznej (ew. tradycyjną pocztą plik na pendrive lub dyskietce :)). Ważnym elementem wysyłki jest potwierdzenie tożsamości przedsiębiorcy, żeby urząd mógł przyjąć plik i żeby przedsiębiorca mógł otrzymać UPO, czyli Urzędowe Potwierdzenie Odbioru. Sposobem potwierdzenia swojej tożsamości jest podanie danych autoryzujących: NIP, imię, nazwisko, data urodzenia oraz kwota przychodu z 2016 roku. Prawidłowo podane dane wystarczą, aby urząd przyjął plik z Jednolitym Plikiem Kontrolnym.

wyslij_do_urzedu

Podpis kwotą przychodu – najprostszy sposób wysyłki JPK

Przedsiębiorca korzystający z inFakt wszystkie te dane już ma zapisane, gdyż są to te same informacje, które wykorzystuje do wysyłki deklaracji VAT. Aby z inFakt wysłać JPK_VAT należy przejść w zakładce Księgowość do Jednolitego Pliku Kontrolnego, wybrać odpowiedni miesiąc i kliknąć „Wyślij do Urzędu”. Po wybraniu opcji, że chce wysłać JPK podpisując kwotą przychodu, przedsiębiorca zobaczy swoje dane autoryzujące, następnie klika przycisk „Wyślij JPK”. To wszystko. Przedsiębiorca nie potrzebuje kupować podpisu kwalifikowanego, nie potrzebuje logować się za pomocą platformy ePUAP, czy swojego banku. UPO zostanie dołączone do JPK w inFakt w formie załącznika. Cały mechanizm działa analogicznie jak wysyłka Deklaracji VAT do Urzędu z poziomu inFakt.

dane_autoryzujace/2
Jeżeli przedsiębiorca nie chce wysyłać JPK potwierdzając go kwotą przychodu może również skorzystać z wysyłki za pomocą profilu zaufanego. W jednym z artykułów na blogu opisaliśmy jak wygląda taka wysyłka. Można o tym przeczytać tutaj.

Mamy nadzieję, że nasze rozwiązanie przypadnie Wam do gustu. W razie jakichkolwiek pytań, czy wątpliwości w temacie Jednolitego Pliku Kontrolnego służymy pomocą. Mamy do Waszej dyspozycji zespół księgowych dostępny od poniedziałku do soboty w godzinach 7 – 22.