Jak założyć Profil Zaufany przez konto w banku? Jak go założyć, jeżeli ktoś nie posiada rachunku bankowego?

Posiadanie Profilu Zaufanego to dzisiaj podstawa i pierwszy krok w stronę założenia własnej działalności gospodarczej. Dzięki niemu dokonasz wielu rejestracji bez pojawienia się w urzędzie oraz aktualizujesz swoje dane w państwowych bazach takich jak CEiDG. Profil Zaufany ułatwia prowadzenie biznesu.

Profil Zaufany możesz założyć dzisiaj logując się do swojego banku, skanując swój dowód osobisty smartfonem, rozmawiając z urzędnikiem przez kamerkę lub potwierdzając swoją tożsamość w jednym z 2000 punktów w Polsce i na całym świecie.

1. Zaloguj się do banku

Po zalogowaniu do swojej bankowości internetowej odnajdź zakładkę, która pozwala na utworzenie Profilu Zaufanego. W każdym banku znajduje się ona w innym miejscu. Sprawdź przykłady:

Santander Bank
Po zalogowaniu do banku, na górze strony kliknij eUrząd. Wybierz przycisk Załóż Profil Zaufany.

Millennium Bank
Po zalogowaniu do banku, na górze strony najedź na MilleUrząd. Wybierz Profil Zaufany.

mBank
Po zalogowaniu do banku, na górze strony kliknij FINANSE. W sekcji Usługi wybierz eUrząd – Profil Zaufany.

2. Zbliż e-dowód do smartfona

Jeśli posiadasz nowy dowód osobisty (wydany po 4 marca 2019 r.), możesz założyć Profil Zaufany za pomocą swojego smartfona z czytnikiem zbliżeniem NFC. Wystarczy pobrać eDO App dostępną w Google Play i App Store. Zobacz, jak użyć e-dowodu i smartfona.

Załóż profil zaufany e-dowodem: https://login.e-dowod.gov.pl/

3. Porozmawiaj przez kamerkę

Możesz założyć tymczasowy Profil Zaufany nie posiadając konta bankowego, ani nowego dowodu osobistego. Wystarczy umówić się online na rozmowę wideo z urzędnikiem. W odróżnieniu od zwykłego Profilu Zaufanego, który ważny jest przez 3 lata, profil tymczasowy ważny jest tylko 3 miesiące. Mimo to, ma on te same możliwości, co klasyczny profil.

Zobacz, jak założyć tymczasowy Profil Zaufany.

4. Potwierdź tożsamość

To najstarszy sposób założenia Profilu Zaufanego i wciąż aktualny. Wypełnij prosty wniosek online, a następnie udaj się do jednego z 2000 punktów, w których potwierdzisz swoją tożsamość.

Zleć księgowość bez wychodzenia z domu

  • Bez papieru
  • Bez dojazdów do księgowego
  • Bez marnowania Twojego czasu