Register modal

Droga do taniej i wygodnej księgowości jest prosta. Przekonaj się już dziś – wybierz inFakt!

Czym jest CEIDG?

Od 1 lipca 2011 roku możesz założyć działalność gospodarczą przez Internet na stronie www.ceidg.gov.pl. Uruchomiona Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej (CEIDG) wkrótce całkowicie zastąpi dotychczasową Ewidencję Działalności Gospodarczej. Zamiast formularza wniosku rejestracyjnego EDG-1 możesz używać nowego – CEIDG-1. Wnioski o wpis do CEIDG są bezpłatne.

Jeśli chcesz złożyć wniosek przez internet, musisz posłużyć się podpisem elektronicznym lub nieodpłatnym profilem zaufanym na platformie ePUAP. Profil zaufany potwierdza tożsamość, a otrzymasz go w Urzędzie Skarbowym i wybranych oddziałach ZUS. Wniosek CEIDG nadal możesz złożyć tradycyjnie w Urzędzie.

Wniosek CEIDG-1 pozwala jednocześnie uzyskać lub zaktualizować numery: REGON i NIP, dokonać zgłoszenia do ZUS oraz złożyć oświadczenie o wyborze formy opodatkowania podatkiem dochodowym.

Wniosek o wpis do CEIDG składa się z wypełnionego formularza CEIDG-1 oraz jego integralnej części – załączników. Dotyczą one:

  • CEIDG-MW – dodatkowego miejsca wykonywanej działalności,
  • CEIDG-PN – udzielonych pełnomocnictw,
  • CEIDG-POPR – dokonywania korekt w przypadku pomyłek,
  • CEIDG-RB – informacji o rachunkach bankowych,
  • CEIDG-RD – rodzaju wykonywanej działalności gospodarczej,
  • CEODG-SC – udziału w spółkach cywilnych.

Nowocześnie, oszczędnie, wygodnie

Swoją księgowość także możesz prowadzić on-line. W inFakt masz stały dostęp do swoich dokumentów możesz wprowadzać dane kiedy masz na to czas. W koszt abonamentu wliczone są także konsultacje z wykwalifikowanymi księgowymi – korzystaj ile potrzebujesz.

Dołącz do 120 000 zadowolonych klientów inFakt!

Wypróbuj za darmo