Ten sposób jest dobry na wszystko. Masz problem z płynnością finansową? Chcesz poprawić zdolność kredytową? A może zależy Ci na jak najlepszym wizerunku wśród kontrahentów albo w oczach potencjalnych pracowników? W każdym z tych przypadków pomoże Ci prosty faktoring.

Trudny czas dla firmy?

Musisz zapłacić kwartalną zaliczkę podatkową za faktury, których Klienci jeszcze nie opłacili? To popularny problem wielu przedsiębiorców, szczególnie w takich branżach jak transport czy budownictwo. Czy w takiej sytuacji musisz zdawać się na kredyt dla ratowania płynności finansowej albo na wstrzymywanie wypłat pracownikom? 

Pierwszy sposób zmniejsza Twoją zdolność kredytową i zwiększa ryzyko spirali zadłużenia w przypadku, gdy Twój klient nie ureguluje płatności. Drugi sposób to też egzystencjalne zagrożenie dla Twojej firmy, bo reputacja w oczach pracowników czy dostawców to jeden z największych zasobów każdej dobrze prosperującej firmy. Jak zachować dobre imię i okazać się terminowym Przedsiębiorcą?

Sprawdź, że można inaczej!

Z pomocą przychodzi faktoring, czyli sposób na wcześniejszą zapłatę faktury, którą wystawiłeś.  Nie trzeba się rejestrować ani podpisywać długoterminowych umów. Wystarczy wysłać zdjęcie faktury z co najmniej siedmiodniowym terminem płatności, aby w ciągu 24 godzin otrzymać przelew. 

W jakiej sytuacji faktoring Ci pomoże?

Oto kilka sytuacji, w których możesz wykorzystać szybki i wygodny faktoring:

  1. Jeśli masz problemy z płynnością finansową. Utrata płynności finansowej może prowadzić do bankructwa. Dlatego firmy, którym brakuje środków na realizację zobowiązań, realizację bieżącej działalności czy podstawowe inwestycje, mogą znaleźć ratunek właśnie w faktoringu.
  2. Kiedy kontrahenci oczekują faktur z długim terminem płatności. Małe i średnie firmy powszechnie cierpią z powodu działań narzucanych przez ‘dużych’ odbiorców. Starając się nie wypaść z gry, mniejsze działalności nieraz muszą iść na ustępstwa i wtedy z pomocą przychodzi faktoring.
  3. Jeśli chcesz poprawić zdolność kredytową. Faktoring jest alternatywnym sposobem poprawy płynności finansowej do kredytu. Ma jednak dwie podstawowe przewagi: jest tańszy i jego koszt jest z góry określony. W przypadku pożyczki gotówkowej cena jest nawet kilka razy wyższa i czekają dodatkowe odsetki, jeśli płatność faktury opóźni się jeszcze bardziej.
  4. Chcesz poprawić wizerunek firmy. Firmy, które opłacają zobowiązania terminowo są cenione zarówno przez dostawców towarów i usług, jak i pracowników. Dlatego warto zadbać o dobre imię swojej działalności dzięki łatwo dostępnym rozwiązaniom.

Ile to kosztuje?

Kwota prowizji jest uzależniona od terminu spłaty faktury oraz jej wysokości. Dokładną wartość Twojej opłaty zobaczysz w aplikacji inFaktu, klikając w przycisk “Otrzymaj zapłatę już teraz” obok danej faktury. 

Jak mogę skorzystać z faktoringu? 

Całkowicie online. Poprzez aplikację inFakt.

  1. Zaloguj się do aplikacji inFakt.
  2. Wybierz fakturę, za którą chcesz otrzymać pieniądze w przyspieszonym terminie.
  3. Kliknij przycisk “Otrzymaj zapłatę już teraz” i zapoznaj się z kosztem usługi.
  4. Złóż wniosek i pozwól zweryfikować Twoją tożsamość.
  5. Ciesz się środkami na Twoim koncie.

Popraw swoją płynność finansową, wizerunek firmy i terminowość, korzystając z prostego faktoringu online.