Umorzenie pożyczki 5000 zł bez składania wniosku

Obowiązujące przepisy mówią, że mikropożyczka udzielona przedsiębiorcy z PUP może zostać umorzona po 3 miesiącach nieprzerwanego prowadzenia działalności gospodarczej pod warunkiem, że złożony zostanie wniosek o umorzenie pożyczki.

Pojawiła się nowa poprawka do projektu ustawy o Tarczy 4.0, która daje możliwość umorzenia bez składania wniosku. Informacje o tym, czy przedsiębiorca nadal prowadzi swoją działalność Powiatowe Urzędy Pracy uzyskiwałaby na podstawie ogólnodostępnych danych z CEIDG. Poprawkę znajdziecie w druku nr 390 w art. 15zzd, ust. 7.

Chęć wprowadzenia tej zmiany potwierdziła minister Marlena Maląg 2 czerwca na konferencji prasowej (18:45) w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim.

„Nie trzeba będzie składać dodatkowych wniosków o umorzenie. To umorzenie będzie następowało z automatu. Powiatowe urzędy pracy będą sprawdzały w bazie CEIDG, czy dana firma spełniła ten warunek, bo to jest jedyny warunek konieczny, do tego, aby o umorzenie się starać.”

Marlena Maląg – minister rodziny, pracy i polityki społecznej na konferencji prasowej w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim

Do tej pory przyznanych zostało 1,1 mln mikropożyczek na łączną kwotę 5,5 mld złotych. Pozytywnie rozpatrzonych zostało do tej pory 69% wszystkich wniosków. Do tej pory w Warszawie rozpatrzonych zostało 26% wniosków, w Poznaniu natomiast 20%. Poniżej dane na dzień 29 maja.

Zobacz, jak złożyć wniosek o mikropożyczkę.

Księgowość online bez wychodzenia z domu

  • Bez papieru
  • Bez dojazdów do księgowego
  • Bez marnowania Twojego czasu