Tylko 4 kroki dzielą Cię od księgowości w inFakcie!

Czy zmiana biura rachunkowego kojarzy Ci się ze skomplikowanym działaniem i wieloma formalnościami? W inFakcie rozwiewamy wątpliwości i mówimy, jak łatwe i szybkie może być przeniesienie księgowości. Zrób tych kilka kroków i odkryj stabilną i wygodną księgowość w inFakcie.

Jakie kroki powinienem wykonać?

 1. Zapoznaj się z ofertami Księgowych i wybierz tego, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. Bazę znajdziesz tutaj
 2. Złóż wypowiedzenie w Twoim dotychczasowym biurze rachunkowym (jeśli z takiego korzystasz).
 3. Wróć do wybranego Księgowego i wprowadź swoje dane, zatwierdź umowę i warunki w pełni online. 
 4. Księgowy skontaktuje się z Tobą i rozpoczniecie współpracę. Pomoże Ci także przenieść dokumenty z poprzedniego biura, aby zachować ciągłość dokumentacji. 

I to wszystko. Niewiele, prawda?

Kiedy mogę przenieść księgowość do inFaktu?

Biuro rachunkowe możesz zmienić w każdym momencie roku, niezależnie od aktualnego statusu Twojej działalności. Decyzja pozostaje w Twoich rękach. Musisz jednak zwrócić uwagę na zapisy w umowie z obecnym biurem odnośnie okresu wypowiedzenia, a następnie zaplanować przeniesienie ksiąg – najlepiej na czas po zamknięciu danego okresu rozliczeniowego

Jakie dokumenty musiałbym pobrać z dotychczasowego biura?

Jeśli przeniesiesz księgowość do inFaktu, to Twój nowy Księgowy powie Ci, jakie dokumenty powinieneś pobrać z poprzedniego biura i pomoże na każdym kroku.

Aby jednak zaspokoić Twoją ciekawość, przedstawiamy tu listę najczęściej potrzebnych dokumentów:

 • spis z natury
 • KPIR szczegółowo
 • rejestry sprzedaży i zakupu za
 • deklaracje VAT wraz z UPO
 • pliki JPK wraz z UPO
 • ewidencję środków trwałych i ewidencję wyposażenia 

Każde biuro rachunkowe ma obowiązek przekazania Klientowi takich dokumentów w przypadku zakończenia współpracy. Wystarczy więc je pobrać i przekazać do nowego Księgowego zintegrowanego z inFaktem, a on zajmie się resztą. 

Szukasz biura rachunkowego?

Poznaj nowy standard biura rachunkowego

 • Bez dojazdów do Księgowego
 • Bez papierowych faktur
 • Bez marnowania Twojego czasu
Znajdź Księgowego Nie masz firmy? Załóż firmę z inFakt

Jak argumentować zmianę obecnego Księgowego na inFakt?

Współpracując z dobrym Księgowym, naturalnie nawiązuje się dobra relacja. Nic dziwnego więc, że złożenie wypowiedzenia budzi w Tobie zmieszanie i pewnego rodzaju poczucie winy. Zupełnie bezpodstawnie, bo zmiana Księgowego nie wynika z niedoceniania jego pracy, tylko dlatego, że chcesz wypróbować korzyści, które może Ci zaoferować tylko inFakt. Większość Księgowych rozumie tego typu działanie, szczególnie jeśli docenisz ich pracę i szczerze podziękujesz za zaangażowanie. 

Odpowiednia argumentacja będzie kluczowa dla zachowania dobrej relacji, dlatego sam powinieneś być przekonany, że taka decyzja to zmiana na lepsze. Argumentami może być to, że w inFakcie zaoszczędzisz czas i pieniądze, będziesz miał wgląd w księgowość kiedy chcesz i kontrolę nad procesami, które dotychczas były poza Klientem. I co najważniejsze – inFakt automatyzuje czynności, które są czasochłonne – więc dla księgowego oznacza to mniej “siedzenia w papierach” i tym samym więcej uwagi dla spraw Klienta.

Istnieje też możliwość, żebyś porozmawiał ze swoim Księgowym, aby dołączył do grona księgowych współpracujących z inFaktem. 

Swoją drogą – decydując się na nasze usługi, podpisujesz umowę z inFaktem, dlatego jeśli wybrany Księgowy nie sprosta Twoim oczekiwaniom – będziesz mógł go zmienić w każdej chwili.

Co jeśli to ja dostałem wypowiedzenie z mojego biura?

Jeśli otrzymałeś wypowiedzenie, najlepiej będzie sprawnie przenieść księgowość do innego biura tak, aby Twój nowy Księgowy mógł płynnie przejąć Twoje sprawy. Rozumiemy tę niekomfortową sytuację i jesteśmy gotowi pomóc. Powyższe kroki przeniesienia księgowości sprawdzą się również w tej sytuacji – czyli należy wejść do wyszukiwarki Księgowych inFaktu, określić swoje potrzeby, wybrać Księgowego i nawiązać z nim współpracę.
Jeśli masz pytania, skontaktuj się z nami. Wyjaśnimy szczegóły i rozwiejemy wątpliwości.

Warto pamiętać, że nawet niezaplanowana zmiana może okazać się naprawdę korzystna. Bo właśnie w inFakcie znajdziesz stabilną, wygodną i rzetelną księgowość.


Zachęcamy do kontaktu:
infolinia: 22 307 19 18
e-mail: info@infakt.pl
Facebook: https://www.facebook.com/infakt/

inFakt to sposób na ułatwienie spraw księgowych, więc na każdym kroku będziemy robić wszystko, aby Twoja księgowość stawała się lżejsza.

Księgowość online bez wychodzenia z domu