Redaktor inFakt

Śledzi wszelkie funkcjonalności i nowości w świecie inFaktu. Dba o to, aby Klienci zawsze byli na bieżąco z tym, co jeszcze bardziej pomoże im w prowadzeniu biznesu i księgowości.

Zmiana biura rachunkowego kojarzy się ze skomplikowanym działaniem i wieloma formalnościami. W inFakcie rozwiewamy wątpliwości i mówimy, jak łatwe i szybkie może być przeniesienie księgowości. 

Jakie kroki powinienem wykonać?

  1. Zapoznaj się z ofertami Księgowych i wybierz tego, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. Bazę znajdziesz tutaj
  2. Złóż wypowiedzenie w Twoim dotychczasowym biurze rachunkowym (jeśli z takiego korzystasz).
  3. Wróć do wybranego Księgowego i wprowadź swoje dane, zatwierdź umowę i warunki w pełni online. 
  4. Księgowy skontaktuje się z Tobą i rozpoczniecie współpracę. Przekaż dokumenty z poprzedniego biura do swojego nowego Księgowego, aby zachować ciągłość dokumentacji. 

I to wszystko. Niewiele, prawda?

Kiedy mogę przenieść księgowość do inFaktu?

Biuro rachunkowe możesz zmienić w każdym momencie roku, niezależnie od aktualnego statusu Twojej działalności. Decyzja pozostaje w Twoich rękach. Musisz jednak zwrócić uwagę na zapisy w umowie z obecnym biurem odnośnie okresu wypowiedzenia, a następnie zaplanować przeniesienie ksiąg – najlepiej na czas po zamknięciu danego okresu rozliczeniowego

Jakie dokumenty musiałbym pobrać z dotychczasowego biura?

  • spis z natury
  • KPIR szczegółowo
  • rejestry sprzedaży i zakupu za
  • deklaracje VAT wraz z UPO
  • pliki JPK wraz z UPO
  • ewidencję środków trwałych i ewidencję wyposażenia 

Każde biuro rachunkowe ma obowiązek przekazania Klientowi takich dokumentów w przypadku zakończenia współpracy. Wystarczy więc je pobrać i przekazać do nowego Księgowego zintegrowanego z inFaktem, a on zajmie się resztą. 

Jak argumentować zmianę obecnego księgowego na inFakt?

Współpracując z dobrym Księgowym, naturalnie nawiązuje się dobra relacja. Nic dziwnego więc, że złożenie wypowiedzenia budzi w Tobie zmieszanie i pewnego rodzaju poczucie winy. Zupełnie bezpodstawnie, bo zmiana Księgowego nie wynika z niedoceniania jego pracy, tylko dlatego, że chcesz wypróbować korzyści, które może Ci zaoferować tylko inFakt. Większość Księgowych rozumie tego typu działanie, szczególnie jeśli docenisz ich pracę i szczerze podziękujesz za zaangażowanie. 

Odpowiednia argumentacja będzie kluczowa dla zachowania dobrej relacji, dlatego sam powinieneś być przekonany, że taka decyzja to zmiana na lepsze. Argumentami może być to, że w inFakcie zaoszczędzisz czas i pieniądze, będziesz miał wgląd w księgowość kiedy chcesz i kontrolę nad procesami, które dotychczas były poza Klientem. I co najważniejsze – inFakt automatyzuje czynności, które są czasochłonne – więc dla księgowego oznacza to mniej “siedzenia w papierach” i tym samym więcej uwagi dla spraw Klienta.

Istnieje też możliwość, żebyś porozmawiał ze swoim Księgowym, aby dołączył do grona księgowych współpracujących z inFaktem. 

Swoją drogą – decydując się na nasze usługi, podpisujesz umowę z inFaktem, dlatego jeśli wybrany Księgowy nie sprosta Twoim oczekiwaniom – będziesz mógł go zmienić w każdej chwili.

Podsumowanie

inFakt to sposób na ułatwienie spraw księgowych, więc na każdym kroku będziemy robić wszystko, aby Twoja księgowość stawała się lżejsza. Jeśli chcesz zmienić swoje biuro i masz jeszcze jakieś wątpliwości, zachęcamy do kontaktu przez infolinię, e-mail lub Facebooka.

inFakt. Zaufanie wsparte technologią.