TOP 5 najbardziej popularnych odcinków inFakt TV

inFakt TV ma już 30 odcinków! Seria krótkich i prostych porad księgowych dla przedsiębiorców okazała się popularn – czas więc na małe podsumowanie. Poniżej znajdziecie TOP 5 odcinków, czyli takie, które jak do tej pory oglądane były najczęściej. Lider w zestawieniu doczekał się ponad 15 tys. wyświetleń!

Gdyby ktoś sądził, że księgowość nie jest ciekawym tematem to – krótko mówiąc – nie ma racji. Polskich przedsiębiorców (i nie tylko) jak najbardziej interesują zagadnienia formalności dotyczących prowadzenia firmy, co zresztą nie powinno dziwić.

A inFakt z przyjemnością takie zagadnienia wyjaśnia. I robi to zawsze w możliwie prosty i zrozumiały sposób. Oglądając nasze filmy macie pewność, że sprawy księgowe są opisywane językiem każdego z nas – bez niepotrzebnego i trudnego żargonu.

Oto 5 najpopularniejszych odcinków inFakt TV.

5. 5 nieoczywistych pomysłów na koszty firmowe

Wyświetleń: ok. 5,5 tys.

W tym odcinku inFakt TV staraliśmy się zainspirować przedsiębiorców. W końcu koszty obniżają podatek dochodowy, a więc każdy dąży do tego, żeby mieć je jak najwyższe. A w tym celu trzeba wiedzieć co i kiedy można rozliczyć. W filmie zebraliśmy 5 ciekawych i dość nietypowych pomysłów na koszty.

4. Jak obliczyć zaliczkę na podatek dochodowy?

Wyświetleń: ok. 6,2 tys.

Mogłoby się wydawać, że sposób obliczania zaliczki na podatek dochodowy jest prosty i każdy go zna. W końcu to od niego zależy ile podatku jest do zapłaty. Niestety jednak system ustalania kwoty zaliczki do zapłaty jest zawiły. I właśnie dlatego zdecydowaliśmy się go wyjaśnić w możliwie prosty i przejrzysty sposób.

3. Czy koszt można rozliczyć na podstawie paragonu?

Wyświetleń: ok. 8,1 tys.

Jednym z kryteriów dla rozliczenia kosztu jest posiadanie odpowiedniego dokumentu, który potwierdza poniesienie wydatku. Zwykle jest to faktura, ale nie tylko. Czasami do rozliczenia kosztu wystarcza zwykły paragon. W poniższym odcinku inFakt TV wyjaśniliśmy kiedy.

2. Podpis i pieczątka na fakturze – czy są konieczne?

Wyświetleń: 9,5 tys.

Dla niektórych przedsiębiorców to rzecz dość oczywista, bo żonglowanie papierowymi fakturami nie należy ani do łatwych, ani do tanich. Ale ta kwestia wciąż wzbudza wątpliwości i zainteresowanie. Czy faktura bez podpisu i bez pieczątki jest zgodna z prawem? I czy można ją wysłać e-mailem?

1. Kiedy warto być VAT-owcem?

Wyświetleń: 15,9 tys.

Najpopularniejszym filmem inFakt TV jest jak na razie odcinek poświęcony byciu VAT-owcem. To dylemat przed którym staje zdecydowana większość przedsiębiorców, którzy zaczynają działalność. Rejestracja do VAT nakazuje doliczanie podatku do sprzedaży, który potem zbiorczo wpłaca się do fiskusa. Ale ma też swoje zalety – i to właśnie one decydują o tym, kiedy warto być VAT-owcem.

Zapraszamy do obejrzenia wszystkich odcinków inFakt TV! Można je sprawdzić klikając w poniższy przycisk:

Księgowość online bez wychodzenia z domu

  • Bez papieru
  • Bez dojazdów do księgowego
  • Bez marnowania Twojego czasu