inFakt należy do Stowarzyszenia Księgowych w Polsce. Co to oznacza?

Potwierdzeniem wysokiej jakości usług księgowych inFaktu, jest członkostwo firmy w Stowarzyszeniu Księgowych w Polsce. Pracownicy inFakt regularnie doszkalają się na kursach organizowanych przez stowarzyszenie oraz poszerzają swoją wiedzę o prawie podatkowym i księgowości. Dzięki temu nasi księgowi są na czasie z wszelkimi zmianami, co zwiększa ich kompetencje, a tym samym jakość obsługi Waszych formalności.

Siła w tradycji

Stowarzyszenie Księgowych w Polsce to najstarsza tego typu organizacja w Polsce, która działa już od 1907 roku. Początkowo nosiła nazwę Związek Buchalterów w Warszawie i funkcjonowała w czasie zaborów – na terenie ówczesnego Królestwa Polskiego. W latach 20. ostatecznie przybrała nazwę na taką, która funkcjonuje do dziś, a dopiero w 1946 na mocy decyzji prezydenta Warszawy władze stowarzyszenia zarejestrowały działalność i statut.

Obecnie Stowarzyszenie Księgowych skupia śmietankę specjalistów z dziedziny rachunkowości, finansów i księgowości. Aby zostać członkiem tego stowarzyszenia trzeba wykazać się najwyższej jakości kompetencjami i odznaczać się wysoką etyką zawodową. Misją Stowarzyszenia Księgowych jest przenoszenie światowych standardów do polskiej rachunkowości. Wzorce czerpią od najlepszych – Międzynarodowej Federacji Księgowych (IFAC), do której pełnoprawnie należy od 1989 roku. IFAC ma siedzibę w Nowym Jorku – skupia 156 organizacji zawodowych księgowych ze 114 krajów świata.

Poziomy kwalifikacji księgowego według Stowarzyszenia

Stowarzyszenie opracowało system certyfikacji zawodu księgowego z 4 stopniami kwalifikacji:

  • księgowy,
  • specjalista do spraw rachunkowości,
  • główny księgowy,
  • dyplomowany księgowy.

Stowarzyszenie Księgowych oferuje certyfikat głównego księgowego, którego uzyskanie wymaga wiedzy z zakresu 3 powyższych stopni kwalifikacji. Posiadanie go świadczy o bardzo wysokich kompetencjach i umiejętnościach. Takim certyfikatem dysponuje np. Kasia Jedynak, księgowa z inFakt, którą być może kojarzą niektórzy z czytelników korzystający z Księgowości All Inclusive.

Certyfikat SKwP dla inFakt

Firma inFakt posiada Certyfikat Członka Wspierającego Stowarzyszenie Księgowych jako jedyna firma z branży księgowości online. Poprzedni certyfikat możecie zobaczyć w archiwalnym wpisie na blogu, zaś aktualny inFakt otrzymał w czerwcu 2012 i jest ważny przez kolejne 2 lata (możecie go obejrzeć na końcu tego wpisu :).

Zespół księgowych inFakt regularnie bierze udział w szkoleniach organizowanych przez Stowarzyszenie Księgowych. W marcu nasz zespół uczestniczył w kursach dotyczących zmian w podatku VAT, a także krajowych i zagranicznych podróży służbowych. W kwietniu dział księgowy wybiera się na szkolenie na temat VAT-u w transakcjach międzynarodowych.

Oczywiście, na członkostwie w Stowarzyszeniu Księgowych nie kończy się aktywność i nieustanny rozwój pracowników inFakt. Firma została wpisana przez stowarzyszenie na Listę Sygnatariuszy Kodeksu Zawodowej Etyki w Rachunkowości. Co daje taki tytuł? Sygnatariusz otrzymuje prawo do informowania o tym fakcie swoich partnerów i klientów – tytuł poświadcza o rzetelnym i etycznym działaniu firmy lub jednostki. Zarówno certyfikat, jak i tytuł sygnatariusza są gwarancją jakości i etyki w branży księgowej.

W księgowości (wbrew pozorom) nigdy nie ma nudy, nie ma miesiąca bez zmian w prawie – żeby nadążyć trzeba dbać o szkolenie kadry pracowników. Z myślą o obecnych i przyszłych klientach inFakt, stawiamy na rozwój i edukację.