Jak pozyskać pieniądze potrzebne na opłacenie podatków?

Styczeń to jeden z tych miesięcy, w którym przedsiębiorcy rozliczający się kwartalnie wykonują przelewy w większych kwotach za VAT oraz PIT. Jak pozyskać pieniądze potrzebne na opłacenie podatków?

VAT i PIT - Faktoring

We wrześniu 2017 roku została udostępniona usługa faktoringu w inFakt, która realizowana jest we współpracy z Finiata.

Faktoring to nic innego jak tzw. przyspieszona płatność, czyli finansowanie należności za nieopłaconą jeszcze fakturę, która już została wystawiona i dostarczona do naszego kontrahenta.

Otrzymane pieniądze możemy przeznaczyć na różne cele – między innymi na płatności za podatki oraz ZUS. Warto zatem przemyśleć skorzystanie z tego rozwiązania w miesiącach, w których występują skumulowane płatności (ZUS, VAT oraz PIT) a nasz kontrahent nie opłacił jeszcze już otrzymanej od nas faktury.

W kilka minut możemy połączyć nasze konto inFakt z kontem Finiata. Po połączeniu otrzymamy proponowany przez Finiata limit kredytowyLimit może ulec zmianie (np. zwiększyć się) w momencie, kiedy poprosimy o ofertę na konkretną fakturę wystawioną w inFakt.

Jak otrzymać ofertę wcześniejszego finansowania dla konkretnej faktury wystawionej w inFakt?

To bardzo proste – z poziomu listy faktur w inFakt, należy kliknąć w opcję „Zobacz ofertę” przy danej pozycji z fakturą w tabeli.

faktury_wczesniej_finansowane

Wówczas pokaże się okienko z dedykowaną ofertą od Finiata. Możemy sami zdecydować, na jaki czas chcemy otrzymać wcześniejsze finansowanie.

faktoring_oferta

Po zaakceptowaniu warunków i pozytywnym rozpatrzeniu wniosku przez Finiataśrodki zostaną niezwłocznie przekazane na nasze konto bankowe.

Dowiedz się więcej na temat faktoringu

W grudniu 2017 roku zostało opublikowane wideo, w którym odpowiadamy na najczęściej pojawiające się pytania związane z faktoringiem. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z materiałem:

Transkrypcja wideo

Więcej informacji na temat usługi można znaleźć w tym poście.

Sprawdź faktoring w inFakt

Jeżeli masz pytania, chętnie służymy pomocą i zapraszamy do kontaktu z naszym Działem Obsługi Klienta, który dostępny jest dla Was od poniedziałku do soboty w godzinach 7-22.