Register modal

Niektórzy przedsiębiorcy z niecierpliwością czekali na zimę. Gdy spadł biały puch, a termometr wskazał kilka kresek poniżej zera, rzucili się w wir pracy. Ich niebanalne usługi okazały się strzałem w dziesiątkę! Poznajcie pięć najciekawszych pomysłów na zimowy biznes.

Nocleg w igloo

Po co wydawać pieniądze na budowę drogich hoteli, skoro można zaproponować klientom spanie w… igloo. We Francji w mieście La Plagne powstał kompleks domków wykonanych ze śniegu, w których można spędzić np. ciekawy weekend. Każde igloo wyposażone jest m.in. w łóżka, szafki, garnki, palniki i ciepłe koce. Umeblowanie takiego domku nie odbiega od standardu, który możemy spotkać w dobrych hotelach. Cena za dobę od jednej osoby wynosi 45-120 euro.

fot. Black Sheep

Ubezpieczenie przed… śniegiem

Na założenie własnej firmy nigdy nie jest za późno. Najlepiej świadczy o tym historia Alojzego Skrzypka, pięćdziesięciolatka z Katowic. Mężczyzna cztery lata temu postanowił zarobić na odśnieżaniu ulic i placów. Za 300 zł kupił używanego malucha. Następnie w zaprzyjaźnionym warsztacie zamontował do niego prosty, hydrauliczny pług. Wydrukował kilka tysięcy ulotek i czekał na pierwszych klientów. Już następnego dnia do byłego górnika zadzwonił właściciel stacji benzynowej. Alojzy Skrzypek zaproponował cenę 1000 zł za 30 dni ubezpieczenia przed śniegiem (bez względu na to czy pada, czy opadów nie ma).

Dzisiaj katowiczanin jest właścicielem średniej wielkości firmy, której roczne przychody wynoszą setki tysięcy złotych. Najwięcej pieniędzy zarabia jednak, gdy śniegu nie ma – firma zgarnia wtedy wynagrodzenie za „gotowość do podjęcia pracy”.

Śnieżynka dla dorosłych

Nasi sąsiedzi zza wschodniej granicy mają głowę do interesów. W Mińsku można zamówić wizytę Dziadka Mroza, który w towarzystwie wnuczki Śnieżynki wręcza prezenty. Na specjalne życzenie dorośli mogą popatrzeć na… striptiz Śnieżynki. W Sylwestra taka przyjemność kosztowała 580 zł. Po sezonie będzie pewnie taniej ;)

Reklama na śniegu


Zastanawiasz się, jak wypromować swoją firmę? Ulotki i ogłoszenia w Internecie nie przynoszą spodziewanych efektów? Agencja reklamowa CURB zachęca do zainwestowania w reklamę… na śniegu. Za pomocą specjalnego szablonu, logo firmy lub krótki tekst jest odciskany na ośnieżonych samochodach, parapetach, skrzynkach pocztowych i budkach telefonicznych.

Kanał telewizyjny Extreme był jedną z pierwszych firm, która skorzystała z takiej reklamy. Dziennikarze szybko zainteresowali się tym niecodziennym pomysłem, co przysporzyło właścicielom agencji CURB rozgłosu i nowych klientów.

Rzeźby z lodu w Twoim ogrodzie

Twój ogród przykryła gruba warstwa białego puchu? Jesteś znudzony widokiem za oknem? Mamy dla Ciebie ciekawe rozwiązanie – rzeźby z lodu. Na polskim rynku jest już kilka firm, które oferują takie usługi. Artyści wykonują projekt zimowego ogrodu, a następnie omawiają go z właścicielem posesji. Jeżeli zaakceptuje pomysł, rzeźbiarze zabierają się do pracy. Twoi sąsiedzi na pewno będą Ci zazdrościć!

Znacie inne ciekawe przykłady? Dajcie znać!