Płatność za VAT i PIT za pomocą karty kredytowej lub debetowej bezpośrednio z inFakt

Wkrótce większe wydatki, zwłaszcza dla przedsiębiorców, którzy rozliczają się kwartalnie – tzn. płatności za PIT oraz VAT. Jak pozyskać pieniądze potrzebne do opłacenia tych należności w sytuacji, kiedy nie oczekujemy na płatności za wystawione wcześniej faktury?

W moim poprzednim wpisie, wyjaśniłem, jak można pozyskać pieniądze potrzebne do opłacenia podatków, jeśli wystawiliśmy już faktury, a nasi kontrahenci jeszcze ich nie opłacili. W tym wpisie wyjaśnię, jak opłacić podatki bezpośrednio z inFakt (kiedy nie oczekujemy na zaległe płatności za faktury), tak aby nie ucierpiało na tym nasze bieżące saldo.

platnosci_infakt_-_karty_platnicze_v2

Płatność za VAT i PIT bezpośrednio z inFakt

W październiku 2017 roku wprowadziliśmy opcję płatności za podatki bezpośrednio z inFakt. Rozwiązanie cieszy się bardzo dużą popularnością. To duże udogodnienie, ponieważ wystarczy kilka kliknięć, aby opłacić podatki, które następnie automatycznie oznaczą się jako Zapłacone. Nie trzeba kopiować żadnych danych – wystarczy przejść do sekcji VAT lub PIT w aplikacji inFakt, a następnie wykonać płatność bezpośrednio z widoku tabeli lub z widoku detalu deklaracji.

Czy mogę zapłacić za VAT i PIT za pomocą karty kredytowej lub debetowej?

Tak, teraz jest to już możliwe. To bardzo dużo ułatwienie – jeśli nie chcemy (lub nie możemy) nadwyrężać naszego budżetu firmowego, możemy skorzystać z karty kredytowej. Wówczas to bank finansuje taką płatność a my zgodnie z umową, jaką zawarliśmy z bankiem, mamy odpowiedni okres na zwrot pożyczonej kwoty (długość takiego nieoprocentowanego okresu może wynieść nawet 60 dni).

Gdzie jest dostępna opcja wyboru karty płatniczej?

Tak jak wspomniałem wcześniej – należy przejść do sekcji Podatek VAT lub Podatek Dochodowy, a następnie wybrać opcję „Opłać z inFakt„.

tabela

Po przejściu na bramkę płatniczą należy wybrać, iż chcemy dokonać płatności za pomocą karty płatniczej.

bramka_platnosci

W kolejnym kroku należy wprowadzić dane karty, której chcemy użyć.

dane_karty

Po wprowadzeniu, zrealizowana zostanie płatność a opłacona deklaracja VAT lub PIT oznaczy się automatycznie jako Zapłacona.

Ile to kosztuje?

Prowizja za płatność jest po stronie płacącego za podatki. Jej wysokość zależy od wysokości opłacanych podatków:

cennik_tabela

Kiedy przelew dotrze do Urzędu Skarbowego?

Po każdej wykonanej wpłacie generowany jest przelew do wypłaty. Środki dostarczane są do odbiorcy w terminie D+1 (dni robocze). Dla rozjaśnienia przykład:

Wpłata miała miejsce w dzisiaj o godz. 09:00 rano. Od razu po otrzymaniu wpłaty, został utworzony przelew wychodzący, który zlecony przez Autopay, na wskazany rachunek bankowy, dotrze najpóźniej do jutra, do godz. 12:00.

Aby mieć pewność, że przelew dotrze do odbiorcy na czas, najlepiej wykonać go za pomocą płatności w inFakt najpóźniej jeden dzień roboczy przed terminem.

Opcja płatności przy pomocy karty kredytowej oraz debetowej działa również w przypadku płatności za ZUS.

Czy są jakieś ograniczenia jeśli chodzi o kwotę opłacanych podatków?

Tak, obecnie możliwe jest opłacenie podatków do kwoty 4300 zł (brutto) włącznie. Pracujemy, aby ten limit znieść. Poinformujemy o tym w innym wpisie na blogu.

 

Jeżeli masz pytania, chętnie służymy pomocą i zapraszamy do kontaktu z naszym Działem Obsługi Klienta, który dostępny jest dla Was od poniedziałku do soboty w godzinach 7-22.