Oświadczenie o spełnieniu wymagań zerowego PIT dla rodzin 4+

inFakt
Oświadczenie o spełnieniu wymagań zerowego PIT dla rodzin 4+Pobierz formularz za darmo w formacie PDF

Dokumentem, który warto złożyć, jest oświadczenie podatnika o spełnieniu warunków do stosowania ulgi 4+ dla rodziców posiadających przynajmniej czworo dzieci. Polski Ład wprowadza dla każdego z rodziców kwotę wolną od podatku w wysokości 85 528 zł. Dotyczy to zarówno pracowników jak i osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą.

Ulga dotyczy wszystkich podatników, niezależnie od sposobu opodatkowania. Natomiast ci rodzice, którzy rozliczają się według skali podatkowej lub liniowo, będą mogli skorzystać także z podstawowej kwoty wolnej, która wynosi 30 tys. zł. W ich przypadku zwolnienie z PIT będzie więc obowiązywało do poziomu 115 528 złotych.

Kogo dotyczy wniosek?

Wniosek dotyczy podatników, którzy posiadają min. 4 dzieci niezależnie od formy opodatkowania oraz zatrudnienia (dotyczy również przedsiębiorców).

Gdzie należy złożyć wniosek?

Wniosek składamy do pracodawcy, u którego jesteśmy zatrudnieni. To on w imieniu pracownika odprowadza zaliczki na podatek dochodowy. W przypadku przedsiębiorców składamy go u księgowego, który prowadzi naszą KPiR.

Do kiedy należy złożyć wniosek?

Aby był on skuteczny, należy to zrobić przed otrzymaniem pierwszego wynagrodzenia, aby pracodawca mógł nie brać pod uwagę kosztów uzyskania przychodu. Przedsiębiorca może zdecydować dowolnie, w którym momencie roku skorzysta z ulgi w rozliczeniu

Formularze do pobrania – inFakt

Jeśli szukasz gotowych wniosków i oświadczeń, skorzystaj z darmowych formularzy do pobrania inFakt. Kliknij w przycisk poniżej: