Oświadczenie o spełnieniu wymagań zerowego PIT dla emerytów


7 stycznia 2022 1 min. czytania
Oświadczenie o spełnieniu wymagań zerowego PIT dla emerytówPobierz formularz za darmo w formacie PDF

Dokumentem, który warto złożyć, jest oświadczenie podatnika o spełnieniu warunków do stosowania z zerowego PIT dla emerytów. Nowością wynikającą z Polskiego Ładu jest też oświadczenie o spełnieniu warunków skorzystania z ulgi dla pracujących emerytów (pobierz). Seniorzy, którzy spełniają te warunki i mają ukończone 60 lat w przypadku kobiet lub 65 w przypadku mężczyzn, mogą skorzystać ze zwolnienia także do kwoty 85 528 zł

Kogo dotyczy wniosek?

Wniosek dotyczy emerytów, którzy decydują się na pracę zarobkową pomimo uzyskania prawa do świadczenia emerytalnego, rezygnując z pobierania emerytury lub renty.

Gdzie należy złożyć wniosek?

Wniosek składamy do pracodawcy, u którego jesteśmy zatrudnieni. To on w imieniu pracownika odprowadza zaliczki na podatek dochodowy i ma prawo nam zaliczyć koszty lub nie.

Do kiedy należy złożyć wniosek?

Aby był on skuteczny, należy to zrobić przed otrzymaniem pierwszego wynagrodzenia. W przypadku uzyskania uprawnień emerytalnych w trakcie roku, należy go złożyć niezwłocznie.

Formularze do pobrania – inFakt

Jeśli szukasz gotowych wniosków i oświadczeń, skorzystaj z darmowych formularzy do pobrania inFakt. Kliknij w przycisk poniżej:


Księgowość online bez wychodzenia z domu

  • Bez papieru
  • Bez dojazdów do księgowego
  • Bez marnowania Twojego czasu