Oświadczenie o spełnieniu wymagań PIT-0 dla emerytów

inFakt
Oświadczenie o spełnieniu wymagań zerowego PIT dla emerytówPobierz formularz za darmo w formacie PDF

PIT-0 dla emerytów jest dokumentem, który warto złożyć. Do jego złożenia niezbędne jest oświadczenie podatnika o spełnieniu warunków do stosowania PIT-0 dla emerytów.

PIT-0 dla emerytów. Kogo dotyczy?

Wniosek dotyczy emerytów, którzy decydują się na pracę zarobkową pomimo uzyskania prawa do świadczenia emerytalnego, rezygnując z pobierania emerytury lub renty. Seniorzy, którzy chcą skorzystać z PIT-0 muszą podlegać ubezpieczeniom społecznym.  Z PIT-0 niestety nie skorzystają seniorzy, którzy pobierają emeryturę, a jednocześnie pracują.

Wniosek składamy do pracodawcy, u którego jesteśmy zatrudnieni. To on w imieniu pracownika odprowadza zaliczki na podatek dochodowy i ma prawo nam zaliczyć koszty lub nie.

Nowością wynikającą z Polskiego Ładu jest też oświadczenie o spełnieniu warunków skorzystania z ulgi dla pracujących emerytów. Seniorzy, którzy spełniają te warunki i mają ukończone 60 lat w przypadku kobiet lub 65 w przypadku mężczyzn, mogą skorzystać ze zwolnienia także do kwoty 85 528 zł

Do kiedy należy złożyć wniosek?

Aby był on skuteczny, należy to zrobić przed otrzymaniem pierwszego wynagrodzenia. W przypadku uzyskania uprawnień emerytalnych w trakcie roku, należy go złożyć niezwłocznie.

Formularze do pobrania – inFakt

Jeśli szukasz gotowych wniosków i oświadczeń, skorzystaj z darmowych formularzy do pobrania inFakt. Kliknij w przycisk poniżej: