Jak działa windykacja należności w inFakt i dlaczego warto z niej skorzystać?

Zapewne także na Twoją firmę ogólnoświatowa epidemia nie pozostaje bez wpływu. Pewnie z uwagą czytałeś założenia antykryzysowego pakietu ogłoszonego przez rząd lub zastanawiałaś się, które zobowiązania bankowe i leasingowe będziesz mógł zawiesić, by utrzymać płynność finansową. Zapewne skrupulatnie analizowałeś wystawione przez siebie faktury i liczyłeś, ile pieniędzy możesz spodziewać się od swoich kontrahentów…  

Co zrobić kiedy klient nie płaci?

Im większa kwota faktur, których nie opłacili klienci, tym większa frustracja, że pieniądze te widzisz na fakturach w inFakcie, a nie masz ich na swoim koncie. Zazwyczaj starałeś się dbać o to, by klienci płacili na czas. Ale też czasem bywałeś aż nazbyt wyrozumiały dla swoich kontrahentów, bo towarzyszyła Ci pewność, że „i tak zapłacą”.

Czy klient naprawdę nie ma pieniędzy?

Niestety w obecnej sytuacji o pewność trudno. Kryzys nie dotknie wszystkich tak samo. Wg naszego badania przeprowadzonego przez IMAS International, ponad połowa ankietowanych firm nie ma na razie kłopotów z regulowaniem swoich zobowiązań. Jednak równocześnie niemal 28% przedsiębiorców przyznaje, że wstrzymuje swoje płatności, pomimo że ma pieniądze, ale gromadzi je „na wszelki wypadek”. Aż 65% ankietowanych przedsiębiorców podejrzewa swoich kontrahentów, że tłumacząc brak płatności koronawirusem, nie mówią prawdy.

Czy jest sposób na niepłacących klientów?

Twój kontrahent, któremu minął termin płatności – może być jedną z takich firm. Im szybciej zareagujesz, tym bardziej prawdopodobne, że odzyskasz swoje pieniądze. Dalsze czekanie  może doprowadzić do sytuacji, w której kontrahent faktycznie nie będzie miał z czego opłacić Twojej faktury, bo obecna sytuacja finansowa zmienia się dynamicznie. Sytuacji nie ułatwia czasowe zamknięcie sądów i urzędów. Tradycyjne odzyskiwanie należności na drodze sądowo-egzekucyjnej w obecnym momencie jest także mocno utrudnione. Podobnie, jak skorzystanie z ulgi za złe długi.

W inFakcie rozumiemy, że w dobie kryzysu liczą się czas i pieniądze, których jak nigdy wcześniej potrzebujesz. Od tego, czy zachowasz płynność finansową zależy Twoje być albo nie być na rynku. Dlatego każdą fakturę z przekroczonym terminem płatności możesz zlecić jednym kliknięciem do windykacji, bez wychodzenia z domu, bezpośrednio z inFaktu. 

Dlaczego warto odzyskać pieniądze właśnie teraz?

Im szybciej zlecisz sprawę, tym większa szansa na jej szybkie odzyskanie. Ponad 80 procent spraw zgłoszonych nie później niż 60 dni po terminie kończy się sukcesem. I tylko za sukces płacisz prowizję – żadnych opłat z góry. Profesjonalny proces odzyskiwania Twoich pieniędzy zapewnia lider rynku Kaczmarski Inkasso. Jeśli chcesz wiedzieć więcej – przeczytaj w tym artykule.

Zatem, oprócz analizy, które zobowiązania zawiesić, gdzie znaleźć dodatkowe źródło finansowania, sprawdź, które faktury już powinny być zapłacone.

Jak skorzystać z windykacji?

Prosto z Twojego konta w aplikacji inFaktu bez wychodzenia z domu:

Zleć sprawdzoną windykację i odzyskaj swoje pieniądze już teraz.

Księgowość online bez wychodzenia z domu

  • Bez papieru
  • Bez dojazdów do księgowego
  • Bez marnowania Twojego czasu