Nowe widoki faktury zaliczkowej i końcowej w aplikacji inFakt!

Odświeżone widoki faktur to efekt ostatnich prac nad designem i funkcjonalnością aplikacji. Prezentujemy Wam nowy widok faktury zaliczkowej oraz końcowej i zachęcamy do przetestowania jeszcze sprawniejszego wystawiania obu dokumentów w aplikacji inFakt.

Ulepszone wystawianie faktury zaliczkowej i końcowej

Trwające obecnie prace nad zmianami w aplikacji objęły w pierwszej kolejności zmiany w obrębie wystawiania faktury zaliczkowej i końcowej. Faktury te przypominają standardowe faktury VAT, różnicą jest jednak pojawienie się dwóch dodatkowych opcji w prawym menu:
  • Wystaw kolejną zaliczkę
  • Wystaw fakturę końcową.

Możliwa jest także edycja wartości wpłaconej zaliczki. Po kliknięciu symbolu ołówka można wprowadzić i zatwierdzić nową kwotę brutto.

Nowy widok faktur – wystawianie dokumentu jeszcze łatwiejsze!

Więcej niż jedna faktura zaliczkowa

W podglądzie faktury zaliczkowej dodaliśmy sekcję z listą wszystkich wystawionych do tej pory zaliczek. Funkcja ta znacznie usprawni proces rozliczeń w sytuacji, gdy wystawiono więcej niż jedną fakturę zaliczkową.

inFakt

Dodanie faktury końcowej

Jak wygląda dodawanie faktury końcowej? W tym celu należy przejść do pola „Wystaw fakturę końcową”. Wartość faktury zostanie uzupełniona automatycznie o brakującą kwotę do zapłaty, wynikającą z wartości wszystkich dotychczasowych zaliczek.

W przypadku faktury końcowej nie ma już opcji charakterystycznych dla faktury zaliczkowej, tj. :

  • dodanie kolejnej zaliczki
  • wystawienie faktury końcowej.

Umieszczona jest natomiast informacja o historii wszystkich wystawionych przez użytkownika faktur zaliczkowych.

inFakt

Przetestuj nowe widoki faktur w aplikacji inFakt

Wszyscy użytkownicy mogą zapoznać się ze zmianami korzystając z opcji przełączania widoków. Od marca zmiana zostanie wprowadzona dla wszystkich naszych Klientów korzystających z aplikacji, dlatego zachęcamy do testowania i zgłaszania swoich opinii.

Aby korzystać z nowych widoków, wystarczy kliknąć w „Przełącz na nową wersję inFakt” w prawym górnym rogu aplikacji, natomiast żeby powrócić do poprzednich widoków – „Wróć do starej wersji inFakt”.