Faktura to przede wszystkim potwierdzenie sprzedaży, a zawarte w niej informacje decydują o wysokości podatków do zapłaty. A czy może pełnić również inne funkcje? W kolejnej Szybkiej poradzie księgowej piszemy jak to jest z uatrakcyjnieniem faktury o dodatkowe elementy graficzne.

Przepisy podają zestaw elementów niezbędnych na fakturze, aby była zgodna z prawem, ale nie jest to zamknięta lista. Oznacza to, że na fakturze można zamieszczać dodatkowe elementy graficzne. Pod warunkiem, że dokument nadal jest czytelny. Mogą to być elementy reklamowe, np. logo firmy, czy dodatkowe informacje o jej działalności.

Faktura może mieć również ciekawy szablon graficzny, być kolorowa, czy zawierać atrakcyjne graficznie czcionki. Sprawia to, że wyróżnia się, dzięki czemu istnieje większa szansa, że klient zapamięta danego sprzedawcę.

Korzystając z programu do fakturowania inFakt przedsiębiorcy mogą wprowadzać swoje szablony faktur lub korzystać z gotowych wzorów. Nie wiesz jak ustawić nowy szablon? Poproś o pomoc naszych konsultantów – info@infakt.pl