Kolorowe szablony dla wszystkich typów faktur

W aplikacji inFakt wprowadziliśmy kolejną drobną, ale bardzo przydatną funkcjonalność. Od teraz we wszystkich typach faktur macie większy wybór kolorowych szablonów. Przetestujcie to rozwiązanie 🙂

Zmiany w aplikacji inFakt

Do tej pory jedynie szablony w standardowym wzorze (także kolorowe), można było zastosować nie tylko do faktury VAT, ale i do innych rodzajów faktur. Pozostałe szablony (od Cappuccino do Nature) służyły zaś tylko fakturom VAT. W tej chwili nie ma już takiego ograniczenia. Każdy szablon znajdujący się na stronie Ustawienia >> Szablony faktur (oprócz stworzonych przez użytkownika) można zastosować do każdej faktury wystawionej w inFakcie.

Innymi słowy, po zmianach wspomniane 11 szablonów (czyli właśnie od Cappuccino do Nature) także można stosować do faktur dowolnego typu. Zastosowanie tej funkcjonalności podczas wystawiania faktur sprawi, że staną się wizytówką firmy i wyróżnią Cię na tle konkurentów, pozostających przy zwykłych czarno-białych dokumentach.

Szablonów można użyć podczas wystawiania następujących faktur (oprócz standardowej faktury VAT):

  • proforma,
  • marża,
  • zaliczkowa,
  • końcowa,
  • korygująca.

Jak zmienić szablon na kolorowy?

Zmiana domyślnego czarno-białego szablonu na kolorowy to nic trudnego. Poniżej przedstawiamy instrukcję jak to zrobić w naszej aplikacji.

1. Zaloguj się do aplikacji,
2. Przejdź do Ustawień,
3. Z sekcji Faktury wybierz Szablony faktur,
4. Domyślnie ustawionym Aktualnym szablonem jest zawsze Czarno-biały,
5. Żeby go zmienić przewiń stronę w dół do Szablonów zdefiniowanych,
6. Kliknij Wybierz pod upatrzonym przez Ciebie szablonem, np. Kolor,
7. W sekcji Aktualny szablon pojawi się wybrany przez Ciebie wzór.

Od momentu zmiany, każda nowa faktura będzie wystawiana na tym szablonie.

Jeśli taka kolorystyka Ci się znudzi, po prostu przejdź ponownie do Szablonów faktur i wykonaj po kolei te same kroki wybierając inny wzór.

Faktura spełniająca funkcje reklamową

Kolorowe potwierdzenia sprzedaży to bardzo ciekawa opcja. Rozporządzenie w sprawie wystawiania faktur opisuje listę niezbędnych elementów, które muszą się znaleźć na każdej fakturze. W zapisach nie ma mowy o jej wyglądzie – może być dowolny, o ile dokument jest czytelny. To daje przedsiębiorcom możliwości eksperymentowania z kolorami, rodzajem papieru, czcionką czy elementami graficznymi.

Np. umieszczenie logotypu firmy na fakturze nada jej charakteru reklamowego i będzie wizytówką firmy. Klientowi może zapaść w pamięć umieszczone na dokumencie logo i chętniej wróci do Twoich usług. Wśród klasycznych czarno-białych papierów kolorowe faktury będą się wyróżniać – niby drobiazg, ale zapadający w pamięć klientów.

Przetestuj nową funkcjonalność!

Księgowość online bez wychodzenia z domu

  • Bez papieru
  • Bez dojazdów do księgowego
  • Bez marnowania Twojego czasu