JPK dla Twojej spółki w inFakt

Jednolity Plik Kontrolny to nowy obowiązek przedsiębiorców względem Państwa. W zależności od wielkości firmy niektórych obowiązywał już od 2016 roku. Następnie stopniowo dotyczył coraz większej grupy. Obecnie wszyscy przedsiębiorcy będący VATowcami muszą przesyłać JPK. Dlatego wszyscy użytkownicy inFakt moją możliwość generowania JPK. Niezależnie od tego jaką formę działalności prowadzą.

Obowiązek JPK_VAT

Od stycznia 2018 roku wszyscy przedsiębiorcy, którzy są czynnymi podatnikami podatku VAT mają obowiązek przesyłać plik JPK_VAT. Plik ten należy przesyłać co miesiąc do 25 dnia miesiąca za miesiąc poprzedni, czyli analogicznie jak w przypadku deklaracji za podatek VAT. Co ciekawe wszyscy przedsiębiorcy mają przesyłać plik JPK co miesiąc niezależnie od tego w jakich okresach rozliczają VAT – miesięcznie, czy kwartalnie.

JPK dla spółki

JPK dla Twojej spółki – wszyscy w inFakt wygenerują JPK

Obowiązek JPK można nazwać powszechnym, dotyczy w takim samym stopniu prawie wszystkich przedsiębiorców. Dostosowaliśmy aplikację inFakt w taki sposób, aby wszyscy mogli wygenerować Jednolity Plik Kontrolny. Niezależnie od tego jaką formę działalności prowadzą, czy jest to jednoosobowa działalność gospodarcza, spółka osobowa, czy spółka kapitałowa za pomocą inFakt można dopełnić obowiązku związanego z Jednolitym Plikiem Kontrolnym.

jpk_infakt

Jak w inFakt wygenerować JPK

Żeby w inFakt wygenerować Jednolity Plik Kontrolny wystarczy przejść do zakładki „Księgowość”, a następnie „Jednolity Plik Kontrolny”. Jeżeli korzystasz z Programu do Fakturowania i jeszcze nigdy nie uruchamiałeś księgowości to możesz to zrobić teraz zupełnie za darmo. Należy przejść do cennika i wybrać Plan Darmowy Programu do Księgowości. Zachowujesz wówczas Program do Fakturowania a dodatkowo możesz korzystać za darmo z części opcji Programu do Księgowości. Plik JPK_VAT zawiera takie dane jak rejestry sprzedaży i zakupów VAT. Dlatego do wygenerowania JPK_VAT niezbędne są zarówno dokumenty przychodowe, jak i kosztowe. Tylko posiadając w Programie wprowadzone wszystkie koszty oraz wszystkie przychody można wygenerować kompletny plik JPK_VAT.

Włącz JPK w inFakt

W razie jakichkolwiek trudności służymy pomocą i zapraszamy do kontaktu z naszym Działem Obsługi Klienta. Zespół księgowych dostępny jest dla Was od poniedziałku do soboty w godzinach 7 – 22.