Prowadzenie pełnej księgowości w inFakcie nie różni się wiele od księgowości w tradycyjnym biurze rachunkowym. Oprócz tego, że współpraca z nami przebiega szybciej i przyjemniej, a co za tym idzie – jest po prostu wygodniej. Jako Klient otrzymujesz bezpośredni kontakt (telefon, e-mail) do swojej księgowej, do której możesz zwrócić się w każdej chwili z pytaniami. Nie łączysz się poprzez pośredników typu Biuro Obsługi Klienta, ale dosłownie: dzwonisz (piszesz) do swojego księgowego – Twój księgowy odbiera.

Księgowy + Aplikacja

Aplikacja inFaktu działa zarówno przez stronę www (na komputerze, laptopie), jak i na smartfonie. Służy m.in. do wystawiania faktur, dodawania dokumentów kosztowych. Faktury kosztowe możesz dodawać, robiąc im zdjęcie telefonem (przydatna funkcja, kiedy bierzesz fakturę np. na stacji benzynowej) i dołączać w formie pliku z komputera. Wszystkie dokumenty trafiają od razu do księgowej – odpada „ściganie” księgowej, żeby dosłać jakieś koszty czy upewnić się, że na pewno przesłałeś wszystkie faktury, które miałeś wysłać.

Gdy nie pamiętasz, czy przesłałeś któryś z dokumentów kosztowych, możesz sprawdzić to w aplikacji. Jeżeli na liście dodanych kosztów, widzisz daną fakturę, to znaczy, że Twoja księgowa też ją otrzymała i ujmie w rozliczeniu.

Pełna księgowość w inFakcie ma zatem (co najmniej) jedną zasadniczą zaletę: przedsiębiorcy mogą kontaktować się z księgową zawsze, kiedy tego potrzebują, ale jednocześnie wiele spraw załatwiają za pomocą aplikacji.

Wiemy, że decyzja dotycząca wyboru firmy do współpracy przy prowadzeniu pełnej księgowości, niesie za sobą wiele pytań. Dlatego przygotowaliśmy odpowiedzi na te najczęściej powtarzające się. Sprawdź, jak w inFakcie robimy księgowość dla spółek z o.o.

Ile kosztuje pełna księgowość?

Cenę za prowadzenie księgowości można sprawdzić na stronie cennika inFaktu. Osoby, które mają zarejestrowaną JDG, zaznaczają odpowiednie pola opisujące prowadzoną działalność (np. sposób rozliczania się, branżę). Po wybraniu pojawi się lista księgowych wraz z przypisanymi cenami.

Ustalenie kosztu pełnej księgowości dla spółki z o.o. jest nieco bardziej skomplikowane, dlatego prosimy o wcześniejszy kontakt e-mailowy lub telefoniczny. Porozmawiamy o tym, co aktualnie dzieje się w spółce, jakie są jej plany i na tej podstawie przedstawimy indywidualną ofertę.

Po zaakceptowaniu oferty, spośród aktualnie dostępnych księgowych, pomożemy Ci wybrać osobę najlepiej odpowiadającą potrzebom spółki. Nie narzucamy współpracy z rekomendowanym księgowym. Jeżeli inna księgowa wyda Ci się lepsza, będziesz mógł wybrać jej usługi.

Od czego zależy cena pełnej księgowości?

Koszty obsługi w ramach pełnej księgowości zależą przede wszystkim od:

 • liczby generowanych dokumentów (faktur sprzedażowych i kosztowych, wyciągów bankowych, raportów z kasy fiskalnej itp.),
 • liczby zatrudnionych pracowników.

Zatrudnieni pracownicy oznaczają wszystkie osoby pracujące w firmie na podstawie umowy o pracę, zlecenia, o dzieło i innych umów cywilnoprawnych. Księgowość dla spółki z o.o. obejmuje też obsługę wynagrodzeń funkcyjnych i wypłat dywidend. To także ma wpływ na ostateczną cenę księgowości.

Czy inFakt rozlicza kadry?

Tak, inFakt zajmuje się też obsługą kadrowo-płacową w spółkach. Obsługa obejmuje wszystkich zatrudnionych pracowników (na podstawie umowy o pracę i umów cywilnoprawnych), jak i rozliczanie udziałowców zatrudnionych w spółce, którzy pobierają tzw. wynagrodzenie funkcyjne.

Koszt rozliczenia jednej osoby wynosi od 30 do 50 zł miesięcznie.

Zleć księgowość Twojej spółki!

Zamów indywidualną ofertę cenową dla Twojej spółki.

  Czy mogę zmienić księgowego?

  Wraz ze zmianą potrzeb spółki często pojawia się potrzeba wybrania nowego, lepiej dopasowanego do firmy, księgowego. inFakt umożliwia taką zmianę – wystarczy chęć zmiany księgowego zgłosić telefonicznie, mailowo albo w aplikacji.

  Zmiana księgowego nie wiążę się z koniecznością podpisania nowej umowy czy przeniesienia jakichkolwiek dokumentów. Z technicznego punktu widzenia – dla Klienta zmiana jest nieodczuwalna.

  Kim są księgowi inFaktu?

  Żeby móc podjąć współpracę z inFaktem, księgowi muszą spełnić określone warunki dotyczące wykształcenia, doświadczenia itd. Dlatego wszyscy księgowi dedykowani do prowadzenia pełnej księgowości w spółkach z o.o., są do tego celu odpowiednio wykwalifikowani. Niemniej na bieżąco monitorujemy ich przygotowanie i inicjujemy podniesienie kompetencji.

  Ponadto – jak nakazują przepisy – każdy księgowy w inFakcie, który zajmuje się prowadzeniem księgowości dla spółek, wykupił ubezpieczenie OC. Dodatkowo, jako marka inFakt, mamy drugą, oddzielną polisę. Bo przezorny – zawsze dwa razy ubezpieczony!

  Czy mogę porozmawiać z księgowym przed podpisaniem umowy?

  Zasadniczo proces wyboru księgowego dla spółki najsprawniej przebiega tak, że Ty jako Klient kontaktujesz się z nami. Rozmawiamy o potrzebach, celach firmy i wskazujemy Ci księgową, której wiedza wydaje się być najodpowiedniejsza, żeby obsłużyć księgowo Twoją spółkę. Jeżeli będziesz chciał – to jeszcze przed podpisaniem umowy – skontaktujemy Cię z księgową, abyś sam upewnił się, że współpraca będzie przebiegać pomyślnie.

  Księgowość online bez wychodzenia z domu

  • Bez papieru
  • Bez dojazdów do księgowego
  • Bez marnowania Twojego czasu