Jak przenieść księgowość? Krok po kroku

Chcesz przenieść księgowość? W tym filmie pokażę Ci jak to zrobić i być może okaże się, ze jest to prostsze niż myślisz. Zapraszam serdecznie. 

Na samym początku warto powiedzieć o tym, ze swoją księgowość możesz przenieść w dowolnym momencie, niezależnie od tego czy jest to początek, środek roku, czy tez jego końcówka. Natomiast, zanim jeszcze zrezygnujesz z usług obecnego biura rachunkowego lub księgowego, warto już na tym etapie zapoznać się ze swoim przyszłym księgowym. Zobaczmy jak wygląda to na przykładzie inFaktu.

Bazę wszystkich naszych księgowych znajdziesz pod adresem infakt.pl/księgowi. Jeśli chcesz, możesz wpisać teraz miejscowość, w której szukasz księgowego, ale możesz tez pozostawić to pole puste i kliknąć po prostu Szukaj Księgowego. W takiej sytuacji wyszukiwarka pokaże Ci Księgowych z całej Polski. Każdy Księgowy sam ustala swoją cenę w zależności od doświadczenia, opinii i możliwości przyjmowania nowych klientów.

Czy Księgowy musi znajdować się w Twojej okolicy? Nie musi. W inFakcie dokumenty do księgowego przekazujemy za pomocą aplikacji, do której masz dostęp na komputerze i w telefonie. Nie dostarczamy ich osobiście, ani nie wysyłamy kurierem. Dlatego właśnie nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś prowadził swój biznes w Warszawie, a Twój Księgowy był w Szczecinie. Tak jest w moim przypadku, ja jestem z Krakowa, a mój Księgowy z Poznania.

Na wizytówce znajdziesz też bezpośredni numer telefonu do księgowego, więc jeśli chcesz porozmawiać z nim osobiście o swojej działalności, opowiedzieć mu o swoich przenosinach, zapytać o ważne dla Ciebie rzeczy, to możesz to zrobić.

Następnie zgłoś się do swojego obecnego księgowego lub biura rachunkowego z informacją, że chciałbyś przenieść księgowość. W zależności od umowy obowiązywać może Cię miesięczny, dwumiesięczny, albo dwutygodniowy okres wypowiedzenia. Biura rachunkowe i księgowi najcześciej mają swoje druki na wypowiedzenie umowy, ale gdyby tak się nie stało, w opisie tego filmu znajdziesz wzór takiego dokumentu do pobrania.

Po wypowiedzeniu umowy otrzymasz swoją dokumentację za cały okres, w którym znajdowałeś się pod opieką biura rachunkowego lub księgowego. Zatrzymaj ją u siebie, Twój nowy księgowy poprosi Cię o przekazanie kilku najważniejszych informacji z tej dokumentacji.

I gotowe. Znajdując się teraz na wizytówce księgowego możesz zamówić jego usługę i wybrać pierwszy miesiąc, od którego będziesz księgowany. Od tego momentu będziesz już w inFakcie. Otrzymujesz w pakiecie dostęp do aplikacji, w której możesz sprawdzać swoją księgowość, opłacać podatki szybko i wygodnie jednym kliknięciem, a gdyby pojawiła się potrzeby zmiany księgowego, to będziesz mógł zrobić to sam, bez dodatkowych kosztów, bezpośrednio ze swojego panelu.

Księgowość online bez wychodzenia z domu