Czy przedsiębiorcy powinni zmienić sposób dokonywania wpłat z tytułu rozliczenia podatku VAT? Jak opłacić JPK_V7?

Zmiany w rozliczaniu VAT

Od 1 października 2020 przedsiębiorcy będący czynnymi podatnikami VAT muszą składać nowe struktury JPK. Co więcej dotychczasowe deklaracje VAT przeszły do lamusa. Niemniej należy pamiętać, że deklarację za wrzesień / kwartał III składamy na starych zasadach. Oznacza to, że deklaracje za ten okres to ostatnie składane deklaracje, które należy złożyć w terminie do 26 października (25 wypada w niedzielę).

Generowanie nowych struktur JPK, spowodowało, że „ciężar” rozliczenia podatku VAT przechodzi z deklaracji na część dekoracyjną JPK. Warto więc sprawdzić jak dokonać płatności za JPK_V7 z aplikacji inFakt.

Jak opłacić JPK_V7 w aplikacji inFakt

Aby sprawdzić rozliczenie podatku VAT, w aplikacji inFakt, trzeba przejść na część deklaracyjną JPK. W prosty i szybki sposób można przejść z menu zobowiązania VAT do części deklaracyjnej JPK:

Użytkownicy inFakt w bardzo szybki i prosty sposób mogą dokonać płatności z zakładki Księgowość, z listy struktur JPK lub bezpośrednio po zweryfikowaniu rozliczenia z pozycji części deklaracyjnej danego JPK: