Czy można otrzymać samochód w leasing od pierwszego dnia działalności?

Na początku prowadzenia działalności, przedsiębiorcy mogą spotkać się z ograniczonym zaufaniem ze strony instytucji finansowych. W konsekwencji mogą mieć trudności z zaciągnięciem jakiegoś zobowiązania np. wzięcia kredytu w banku. A jak to wygląda w przypadku leasingu samochodu osobowego?

Leasing może być dobrym rozwiązaniem, gdy nie mamy odłożonej gotówki na zakup firmowego sprzętu czy pojazdu. Dzięki tej formie płacimy za użytkowany przedmiot w ratach, a co więcej mamy możliwość ujęcia części wydatków leasingowych w kosztach firmy.

Wydaje się więc, że jest to doskonały sposób na oszczędności dla nowych przedsiębiorców.

Leasing dla nowej firmy

Firmy leasingowe zazwyczaj nie mają tak restrykcyjnych zasad w kontekście rynkowego stażu jak banki. Co za tym idzie, niektórzy leasingodawcy podpisują umowy nawet ze świeżo upieczonymi przedsiębiorcami. Każdorazowo w takiej sytuacji trzeba:

  • przedstawić dokumenty rejestrowe firmy,
  • wnieść opłatę wstępną, która bywa wyższa niż w przypadku pozostałych przedsiębiorców (stanowi to swoistą rekompensatę dla firmy leasingowej za podejmowane ryzyko).

Niestety możliwość wzięcia auta w leasing zaraz po założeniu działalności gospodarczej z własnym biznesem nie jest dostępna u każdego leasingodawcy. Część firm wymaga tu przynajmniej kilku miesięcy prowadzenia działalności gospodarczej. Sprawdzając konkretną ofertę, dobrze więc rozeznać się w zasadach dotyczących tej kwestii i znaleźć rozwiązanie najkorzystniejsze dla naszej działalności.

Chcesz rozliczać leasing w prosty sposób?

  • Przetestuj inFakt za darmo, poznaj zalety prostej księgowości online.
  • Wystaw bezbłędną e-fakturę w minutę przez stronę www lub aplikację na smartfon.
  • 6 dni w tygodniu możesz pytać o radę naszych specjalistów przez email lub telefonicznie.
  • Rozliczaj się samodzielnie lub wybierz sprawdzonego księgowego.

Załóż testowe konto.

Masz pytania do artykułu? Odpowiemy w komentarzu.