Każdy przedsiębiorca zwraca szczególną uwagę na bezpieczeństwo swoich danych firmowych, w tym wielkości sprzedaży oraz kosztów firmy.

W Infakt podchodzimy z ogromną odpowiedzialnością do bezpieczeństwa danych użytkowników. W poniższym artykule przedstawiamy dokładnie jakie kroki podejmujemy każdego dnia, aby zapewnić bezpieczeństwo najważniejszym firmowym danym naszych użytkowników.

Bezpieczeństwo danych

Kopie zapasowe

Dostępność danych oznacza, że użytkownicy mogą być pewni, iż dane pozostaną bezpieczne i dostępne bez względu na przypadkowe usunięcie danych przez samego użytkownika czy zepsucie się sprzętu serwerowego.

W tradycyjnych rozwiązaniach desktopowych, bezpieczeństwo danych koncentruje się na tworzeniu regularnych kopii zapasowych, umieszczania tych kopii bezpieczeństwa na innym dysku niż komputer (płyty DVD, zewnętrzne dyski) oraz tworzenia archiwów z poprzednich wersji reprodukcji.

Przedstawione zabezpieczenia dobrze sprawdzają się dla desktopowych urządzeń. W przypadku rozwiązań online jakim jest Infakt zabezpieczenie danych są jeszcze na wyższym poziomie, dzięki wiedzy i doświadczeniu specjalistów ds. bezpieczeństwa danych oraz wykorzystania nowoczesnych technologii, zapewniających automatyczne kopie zapasowe na serwery typu klastrowego.

Wdrożona w Infakt polityka tworzenia kopii zapasowych ustaliła następujące czynności:

 

1) wykonywanie kopii zapasowych danych co godzinę przez 24 godziny na dobę. Dzięki temu nawet jeśli dane zostaną przez użytkownika przypadkowo usunięte jest możliwość przywrócenia tych dane, z wybranej godziny.

2) dokonywanie kopii danych na dedykowane serwery u najlepszych dostawców w Polsce oraz na terenie EU. Z tego powodu nawet jeśli jeden obszar geograficzny zawiódłby to na kolejnych serwerach znajdują się zabezpieczone dane. Tworzenie kopii zapasowych odbywa się na serwerach typu klastrowego.

 

System szyfrowania danych

W Infakt szyfrowanie danych zostało podzielone na 3 grupy:

a) bezpieczeństwo haseł

b) zabezpieczenia SSL

c) zabezpieczenia firewall

Bezpieczeństwo haseł oznacza, iż jedyną drogą do dostępu do konta jest wpisanie poprawnego hasła. Dlatego tak ważne jest, aby zakładając konto w Infakt (oraz innych rozwiązaniach online) ustalić mocne hasło, które powinno zawierać kombinację liter (dużych i małych), cyfr oraz znaków.

Szyfrowanie połączenia z Infakt.pl protokołem SSL gwarantuje pełne bezpieczeństwo danych wymienianych między serwisem i Klientem. Hasła i identyfikatory wpisywane przez użytkowników przekazywane są do Infakt.pl przez Internet w formie zaszyfrowanej, przy użyciu protokołu SSL ze 256-bitowym kluczem szyfrującym, tak jak w bankach internetowych. Dzięki temu nikt niepowołany nie wie jakie faktury wystawia użytkownik i kim są jego kontrahenci. Certyfikat jest autoryzowany przez światowej klasy wystawcę.

Program Infakt.pl wraz z wszelkimi danymi jest zabezpieczony Firewall-ami. Specjaliści ds. bezpieczeństwa danych z firmy Amazon Web Services monitoruje serwis Infakt.pl 24 godziny na dobę. Ataki sprzętowe lub ludzkie na system Infakt.pl wykrywane są natychmiastowo, w celu zabezpieczenia przed niedozwolonym dostępem.

Polityka prywatności

W Infakt w pełni respektujemy prawo do prywatności i wszelkie powierzone nam dane traktujemy jako poufne. Z tego powodu do danych nie ma dostępu nikt z obsługi Infakt, gdyż hasła są szyfrowane. Infakt nie przegląda, nie kopiuje, nie rozpowszechnia, nie udostępnia, ani nie odsprzedaje jakichkolwiek informacji użytkowników serwisu Infakt.pl

Wszelkie dane gromadzone są i przetwarzane w celu prawidłowego funkcjonowania serwisu. Dane te nie są udostępniane osobom trzecim. Adresy e-mailowe nie są wykorzystywane do wysyłania materiałów promocyjnych czy spamowania.