Sprawdź najnowsze porady i wskazówki w inFakt TV!


3 września 2014 2 min. czytania

Na inFaktowym kanale YouTube czeka na Was zupełnie nowa poracja krótkich i zwięzłych porad księgowych. Serdecznie zapraszamy do oglądania i dzielenia się ze znajomymi. Kto wie czy nie uda się zainspirować kogoś do przejścia „na swoje”. Zobaczcie co można znaleźć w najnowszych odcinkach inFakt TV.

Z przyjemnością informujemy, że zakończyliśmy publikowanie na YouTube 4 serii inFakt TV. To oznacza, że razem mamy dla Was aż 40 odcinków – każdy pełen krótkich i zwięzłych porad.

A oto 3 najciekawsze (naszym zdaniem) odcinki 4 serii. Zapraszamy do oglądania!

5 sposobów na niższe podatki

Choć nie każdy jest tego w pełni świadomy, przedsiębiorcy mają całkiem sporo opcji wpływania na wysokość swoich podatków. Inaczej mówiąc mogą stosować takie rozwiązania, które je obniżają i zarazem są w pełni zgodne z prawem. Wszystko bierze się z możliwości wyboru formy opodatkowania, rozliczania kosztów, czy też rejestracji do VAT.

Jednak aby wpłynąć na wysokość swoich podatków trzeba znać nieco przepisy. Mamy nadzieję, że zainspiruje Was do tego poniższy film.

Kiedy żywność można wrzucić w koszty?

Jako że żywność to pozycja w budżecie każdego z nas, opcja rozliczenia w kosztach firmowych obiadu, czy zamówionego lunchu byłaby bardzo atrakcyjna. Ale czy jest możliwa?

Koszty żywności z pewnością należą do kontrowersyjnych, ale na pewno nie są wykluczone. Wystarczy tylko zastanowić się nad tym, czy dana sytuacja spełnia pewne określone warunki. A te warunki poznacie z poniższego filmu.

Jak dokumentować sprzedaż na którą nie ma ani faktury, ani paragonu?

Zdecydowana większość transakcji dokumentowana jest fakturami lub paragonami, a czasami tym i tym. Może się wręcz wydawać, że dotyczy to wszystkich transakcji, co znaczyłoby że wystawienie faktury lub paragonu jest niezbędne. Warto jednak wiedzieć, że tak nie jest.

W określonych przypadkach przedsiębiorca nie ma obowiązku ani wystawienia faktury, ani wydruku i wręczenia klientowi paragonu. Jakich sytuacji to dotyczy? Jak dokumentować takie transakcje i rozliczać pod względem podatkowym? Odpowiedzi na te pytania i kilka innych w poniższym odcinku inFakt TV.

Oczywiście to tylko 3 wybrane odcinki z 4 serii. Przed Wami znacznie więcej ciekawych porad – jak zawsze możliwie prostym i zwięzłym językiem. W ten sposób pokazujemy, że księgowość może być naprawdę prosta i zrozumiała, a jeśli się ją dobrze pozna – bardzo przydatna.

Oglądaj inFakt TV na YouTube!

  • 40 odcinków pełnych prostych porad i wskazówek
  • Prosty język i praktyczne przykłady
  • Ważne kwestie dla polskich przedsiębiorców

Oglądaj

Księgowość online bez wychodzenia z domu

  • Bez papieru
  • Bez dojazdów do księgowego
  • Bez marnowania Twojego czasu