Bezpłatne zakładanie firmy

Chcesz założyć firmę? Zrób to z Księgową inFaktu, która poprowadzi Cię przez cały proces krok po kroku, pomoże w dokumentach, a następnie zaopiekuje się Twoją księgowością.

Dlaczego warto założyć firmę z inFaktem?

Wsparcie Księgowej

Przeprowadzimy Cię przez cały proces założenia firmy i odpowiemy na Twoje pytania.

Bez wizyty w urzędzie

Wszystkie formalności załatwimy online. Bez wychodzenia z domu.

Gwarancja satysfakcji

97% firm, które założyliśmy korzysta potem z księgowości w inFakcie.

Różne działalności

Zakładamy spółki z o.o. i jednoosobowe działalności gospodarcze.

Jaką firmę chcesz założyć?

1 Zamawiasz darmową rozmowę

Połączymy Cię z Księgową, która przybliży Ci proces założenia firmy z inFaktem.

2 Potwierdzasz dane

Otrzymasz dokumenty do potwierdzenia niezbędne do założenia Twojej działalności gospodarczej.

3 Masz założoną firmę

Księgowa pomaga założyć Twoją firmę. Zostajesz przedsiębiorcą! Usługa jest całkowicie darmowa.

Otrzymujesz Księgową i inFaktujesz

Księgowość Twojej firmy poprowadzi ta sama Księgowa, która pomagała przy zakładaniu Twojej firmy. Dodatkowo otrzymasz dostęp do aplikacji inFakt, dzięki której prowadzenie Twojej firmy stanie się łatwiejsze.

Cena księgowości: od 189,00 zł

1 Zamawiasz konsultację

Porozmawiamy i ustalimy potrzeby. Poprosimy o wypełnienie formularza z podstawowymi danymi.

2 Razem zakładamy spółkę

Przejdziemy z Tobą przez cały proces, łącząc się online. Krok po kroku założymy Twoją spółkę.

Cena założenia spółki: 199,00 zł

3 Masz założoną spółkę

Twoja spółka jest zarejestrowana. Otrzymujesz numer NIP i możesz wystawić pierwszą fakturę.

Otrzymujesz Księgową i inFaktujesz

Księgowością Twojej nowej spółki zajmie się Księgowa inFaktu, a Ty otrzymasz dostęp do aplikacji, w której wystawisz i opłacisz faktury, skontrolujesz stan swoich finansów i skorzystasz z wielu innych rozwiązań.

Cena księgowości: od 619,00 zł

Jednoosobowa działalność
czy spółka z o.o.?

Porównaj dwie formy prowadzenia działalności gospodarczej.
Zobacz porównanie

Co zrobisz z pomocą aplikacji inFaktu?

Razem z Księgową inFaktu otrzymujesz aplikację na komputer i telefon, w której:

Wystawisz fakturę

Wystarczy, że wpiszesz NIP swojego klienta, podasz usługę oraz cenę, a Twoja faktura będzie gotowa do wysłania. Ponadto, wystawione faktury będą w jednym miejscu.

Połączysz konto bankowe

Masz wszystkie informacje w jednym miejscu – w tym saldo swojego konta i historię transakcji, a kiedy pojawi się nowy przelew, faktury będą automatycznie oznaczane jako zapłacone.

Dodasz koszty

Możesz to zrobić na trzy proste sposoby: w aplikacji przesłać plik, a wersji mobilnej – zrobić zdjęcie dokumentu. Trzecia możliwość to wysłanie faktury na specjalny adres e-mail.

Opłacisz koszty podatki i składki

Przelewy do urzędów nie będą wymagały formularzy i przepisywania numerów kont. Zobowiązania możesz opłacić bezpośrednio z aplikacji, oszczędzając tym samym czas.

Sprawdzisz statystyki

Na bieżąco skontrolujesz statystyki swoich przychodów, kosztów i zobowiązań podatkowych. Masz stały wgląd do danych z poprzednich lat z podziałem na miesiące.

Prześlesz dokumenty do Księgowej

Księgowa inFaktu ma stały wgląd do Twojej księgowości. Nie musisz jechać z dokumentami, wystarczy, że dodasz je w aplikacji, a w razie potrzeby odpowie na Twoje pytania.

Działalność z inFaktem czy samodzielnie?

Co nasi klienci mówią o inFakcie?

Z Księgową z inFaktu wszystko załatwiam przez telefon. Jest dla mnie doradcą, wsparciem, odciąża mnie od tych wszystkich rzeczy, których ja naprawdę nie lubię robić.

Patrycja Bieńkowska,
właścicielka Studia Fryzur

Najczęściej zadawane pytania

Kiedy zostawisz dane w formularzu do zakładania firmy, skontaktuje się z Tobą Księgowa inFaktu, która wysłucha Twoich potrzeb i rozwieje wątpliwości. Kiedy podejmiesz decyzję i ustalicie wszelkie ważne kwestie – zajmie się formalnościami i pomoże założyć Twoją firmę.

W ciągu 24h od zgłoszenia skontaktuje się z Tobą inFaktyczna Księgowa. Jeżeli będziesz zdecydowany, do zakładania firmy możecie przystąpić nawet od razu. Potrzebny będzie Ci tylko komputer lub telefon i dostęp do internetu. Jeżeli najpierw będziesz potrzebował konsultacji, Księgowa omówi z Tobą sytuację lub w razie konieczności skieruje Cię do doradcy podatkowego. Wówczas proces może potrwać kilka dni.

Cena uzależniona jest od wybranej formy opodatkowania i liczby dokumentów kosztowych (zakupowych). Jednoosobowa Działalność Gospodarcza – od 189, Spółka z o.o. – od 619 zł netto miesięcznie.

Pomimo, że konto firmowe nie jest obowiązkowe, to posiada ono wiele benefitów. Łatwiej oddzielisz środki prywatne of firmowych, zabezpieczysz się na wypadek kontroli i dopiszesz konto na białą listę. W trakcie procesu możesz zgłosić księgowemu chęć założenia konta firmowego. Sprawdź benefity polecanego przez inFakt konta firmowego.

Zakładając firmę, nie musisz być zdecydowany co do formy opodatkowania. Możesz ją wybrać do 20. dnia następującego po pierwszym miesiącu, w którym Twoja firma osiągnie pierwszy przychód. Księgowa może pomóc Ci w zrozumieniu różnic między różnymi formami opodatkowania, natomiast finalna decyzja należy do Ciebie. Więcej możesz dowiedzieć się też z naszego artykułu o formach opodatkowania.

Tak. Podczas rozmowy Księgowa zbierze informacje na temat przysługujących Ci ulg, poinformuje Cię o nich i pomoże założyć Twoją firmę tak, abyś z nich skorzystał.

Możesz zmienić Księgową w każdym momencie lub zrezygnować z usługi księgowości online już po pierwszym miesiącu od założenia firmy.

Nie. Działalność założona w inFakcie pozostaje Twoją własnością. Księgowa inFaktu towarzyszy Ci na każdym kroku. Przygotuje za Ciebie odpowiednie dokumenty rejestracyjne i poinformuje Cię o przysługujących Ci ulgach i benefitach. Zachowujesz pełną kontrolę nad swoją działalnością.

Masz więcej pytań dotyczących założenia działalności gospodarczej? Porozmawiaj z nami