Przesyłaj swoje dokumenty do inFakt bezpośrednio za pomocą aplikacji mobilnej

We wrześniu 2017 roku, udostępniona została opcja przechowywania wszystkich swoich dokumentów księgowych online za darmo przez 6 miesięcy.

Pragniemy poinformować, że właśnie pojawiła się możliwość przesyłania plików za pomocą aplikacji inFakt na Android.

Przypominając – rozwiązanie kierowane jest do klientów Programu do Fakturowania zarówno w wersji płatnej jak i darmowej.

Każdy użytkownik może włączyć usługę tzw. chmury księgowej na okres 6 miesięcy za darmo. W chmurze można przechowywać wszystkie swoje dokumenty księgowe bez limitu. Po okresie 6 miesięcy można przedłużyć działanie usługi dokonując płatności w wysokości 3 zł netto / miesiąc (płatność za 12 miesięcy z góry). To jedno z najtańszych rozwiązań dostępnych na rynku jeśli chodzi o tzw. chmurę do przechowywania plików.

Jak mogę przesyłać pliki z telefonu / tabletu?

Należy zaktualizować aplikację do najnowszej jej wersji. Już na pierwszy rzut oka widać, że lekkiej zmianie uległo lewe menu – pojawiła się aktywna sekcja Pliki.

Screenshot_20171026-103847

Jeśli nie włączyliśmy jeszcze chmury księgowej z poziomu przeglądarki na komputerze, możemy to zrobić bezpośrednio z urządzenia mobilnego.

Screenshot_20171026-103852

Po włączeniu, zostaniemy przekierowani do widoku kamery. Za pomocą tej funkcjonalności możemy fotografować dokumenty księgowe takie jak np. faktury za paliwo, umowy czy oświadczenia. Kształty fotografowanych dokumentów zostaną automatycznie wykryte przez aplikację, dzięki czemu wszystko będzie wyraźne i czytelne.

Screenshot_20171026-103959

Po wykonaniu zdjęć, dla utrzymania porządku, należy wybrać odpowiednią kategorię dokumentu a także opcjonalnie dodać komentarz do przesyłanego pliku. Całość zostanie automatycznie wysłana do inFakt.

Screenshot_20171026-104150

Dostęp do przesłanych plików jest zarówno z poziomu aplikacji mobilnej jak i z przeglądarki na komputerze. Całe rozwiązanie działa szybko i sprawnie. Więcej o samej usłudze można przeczytać w tym artykule.

Zachęcamy do przetestowania opisanego rozwiązania, zwłaszcza, że na starcie nie wiążą się z tym żadne opłaty.

Wkrótce ta sama opcja dostępna będzie dla urządzeń z systemem iOS (iPhone / iPad). Poinformujemy w tym wpisie o dostępnej aktualizacji.

Jeżeli masz pytania, to chętnie służymy pomocą i zapraszamy do kontaktu z naszym Działem Obsługi Klienta, który dostępny jest dla Was od poniedziałku do soboty w godzinach 7-22.