Płatności za podatki oraz ZUS szybko i wygodnie z aplikacji mobilnej inFakt na iOS i Android

Sukcesywnie staramy się ułatwiać życie każdego przedsiębiorcy korzystającego z inFakt. Czynności związane z opłacaniem podatków oraz ZUS to czynności, które na ogół powtarzają się co miesiąc lub co kwartał. Po wprowadzeniu szybkich płatności z inFakt, wykonywanie przelewów za wspomniane należności mocno się uprościło. Kolejne ułatwienie to opłacanie składek ZUS i podatków bezpośrednio z aplikacji inFakt na Android oraz iOS!

Jak to działa?

Wystarczy uaktualnić aplikację inFakt (iOS lub Android) do najnowszej wersji, aby móc wykonywać płatności za ZUS i podatki.

platnosci mobilne w inFakt

Aplikacja sama poinformuje o zbliżającym się terminie dzięki powiadomieniom PUSH. Po kliknięciu w powiadomienie, zostaniemy przekierowani do widoku płatności (wszystkie dane potrzebne do przelewu będą automatycznie uzupełnione), gdzie możemy wybrać bank, za pomocą którego chcemy opłacić zobowiązanie. Całość zajmuje tylko kilka chwil.

mobile_payment

Oczywiście możliwe jest również opłacanie zobowiązań za pomocą karty płatniczej lub BLIK. Od tej pory nie będzie trzeba wykorzystywać do tych czynności komputera.

Przelew można również wykonać samodzielnie, nie czekając na powiadomienie PUSH. Można tego dokonać na kilka sposobów:

1. Bezpośrednio z ekranu głównego aplikacji – należy kliknąć w sekcję Księgowość. Dokonanie płatności możliwe jest tylko wtedy kiedy w danym miesiącu mamy jakieś zobowiązania, np. nieopłacony ZUS.

Wystarczy kliknąć w nieopłacony element np. Składki ZUS do zapłaty. Wówczas pojawi się okienko z przyciskiem Zapłać.

IMG_2449

mobile_popup

2. Z konkretnej sekcji takiej jak:

  • Podatek VAT
  • Podatek dochodowy
  • Składki ZUS

Wówczas możemy wybrać odpowiedni nieopłacony okres, przejść na detal, a następnie kliknąć w przycisk Zapłać.

mobile_pay

 

Kiedy przelew dotrze do Urzędu Skarbowego / ZUS?

Po każdej wykonanej wpłacie generowany jest przelew do wypłaty. Środki dostarczane są do odbiorcy w terminie D+1 (dni robocze). Dla rozjaśnienia przykład:

Wpłata miała miejsce w dzisiaj o godz. 09:00 rano. Od razu po otrzymaniu wpłaty, został utworzony przelew wychodzący, który zlecony przez Autopay, na wskazany rachunek bankowy, dotrze najpóźniej do jutra, do godz. 12:00.

Aby mieć pewność, że przelew dotrze do odbiorcy na czas, najlepiej zrealizować go za pomocą płatności w inFakt najpóźniej jeden dzień roboczy przed terminem.

 

Jeżeli masz pytania, chętnie służymy pomocą i zapraszamy do kontaktu z naszym Działem Obsługi Klienta, który dostępny jest dla Was od poniedziałku do soboty w godzinach 7-22.