Nowości w Umownie.pl – 150 wzorów umów dla 45 zawodów


21 czerwca 2012 2 min. czytania

Szukasz umowy dla programisty? Niani? Sprzątaczki? To znaczy, że nowości na Umownie.pl przypadną Ci do gustu. Czeka na Ciebie blisko 150 gotowych wzorów umów dla 45 zawodów.

Czym jest Umownie.pl?

Niektórzy czytelnicy pewnie już znają Umownie.pl, ale mimo tego opowiemy o tym serwisie, bo jest naprawdę fajny 🙂

Umownie.pl to siostrzany serwis inFaktu, służący do wystawiania umów. To znakomita pomoc dla każdego pracodawcy, niezależnie od tego czy zatrudnia jednego, czy… dwustu pracowników. Zamiast szperać w Sieci za wzorami umów lub płacić prawnikowi, żeby je sporządzał, można wybrać coś prostszego, tańszego i szybszego. W Umownie.pl wypełnia się prosty formularz i podaje dane – potem parę kliknięć i PDF z umową gotowy!

150 umów dla 45 zawodów

Przejdźmy jednak do meritum, czyli 150 gotowych umów.

Przeanalizowaliśmy rynek pracy w Polsce i wybraliśmy 45 różnych zawodów. Dla każdej z tych profesji, prawnicy z którymi współpracujemy przygotowali treść wzorcowych umów – o pracę, o dzieło, zlecenia i o współpracy.

Każdy tekst jest skrupulatnie dopasowany do danego zawodu – tzn. posiada gotową listę obowiązków, opis dzieła lub zlecenia (w zależności od rodzaju umowy) oraz dostosowane klauzule i paragrafy.

W praktyce wygląda to tak, że zatrudniając przykładowo programistę, pracodawca otrzymuje w Umownie.pl gotowy kontrakt. Treść najprawdopodobniej okaże się odpowiednia, bo w końcu łatwo przewidzieć czym zajmuje się programista. Ale oczywiście umowę można w dowolny sposób zmieniać, uzupełniać, modyfikować – w ten sposób stanie się taka, jakiej potrzebujesz.

Na razie prezentujemy ok. 150 umów dla 45 zawodów, ale ta liczba zapewne wzrośnie. Kliknij tutaj, aby przejrzeć listę obecnie dostępnych zawodów.

Umowa o współpracy

Druga nowość na Umownie, to umowa o współpracy. Ten rodzaj kontraktu dedykujemy zleceniom typu firma-firma, bo w praktyce zwykle do tego głównie służy taki kontrakt. Umowę o współpracy wystawia się tak samo, jak umowy o pracę, o dzieło i zlecenia.

Ile to kosztuje?

Dla użytkowników, którzy już mają pakiet Plus w Umownie.pl – mamy prezent. 150 wzorów umów dostają tak po prostu, bez dodatkowych opłat. Pozostałym użytkownikom proponujemy wykupienie rocznego dostępu do Umownie.pl za 79 zł.

A przejrzeć i potestować serwis można za darmo 🙂 Wystarczy założyć konto tutaj.

Księgowość online bez wychodzenia z domu

  • Bez papieru
  • Bez dojazdów do księgowego
  • Bez marnowania Twojego czasu