Nowa funkcja w inFakcie – numery kont urzędów skarbowych i ZUS-u


5 kwietnia 2012 3 min. czytania

Do pakietu wygodnych funkcji w inFakcie dodaliśmy kolejną, która ułatwi prowadzenie biznesu wszystkim użytkownikom inFakt.pl, bez względu na posiadany pakiet księgowy. Teraz w inFakcie znajdziecie numery kont bankowych wszystkich polskich urzędów skarbowych i ZUS-u. Dzięki temu będziecie mieli pewność, że przelewy trafią we właściwe miejsca.

Na pewno zauważyliście, że inFakt sam wskazuje właściwy urząd skarbowy – wystarczy podać adres zamieszkania. Skoro zaimportowaliśmy dla Was listę wszystkich urzędów skarbowych w Polsce, to czemu nie dodać też numerów kont do przelewów? Taka funkcja wyraźnie ułatwi rozliczenia z naszym drogim fiskusem. W końcu przelewy za PIT i VAT idą na inne konta i łatwo o tym zapomnieć.

Rzecz jasna, ta funkcja nie byłaby kompletna bez numerów kont ZUS-u – wykonując przelewy za ubezpieczenia także trzeba pamiętać o kilku numerach kont. Dlatego musieliśmy wziąć pod uwagę różne numery kont bankowych dla składek społecznych, zdrowotnych i funduszu pracy.

Z przyjemnością informujemy, że nowa funkcja już działa – sprawdźcie sami!

Numer konta wyświetla się przy wyliczeniach dotyczących podatków do zapłaty, czyli VAT-u i podatku dochodowego oraz składek ZUS-u. Wykonajcie poniższe kroki, aby przetestować nową funkcję:

  • logujemy się do inFaktu
  • klikamy w zakładkę „Księgowość”
  • przewijamy ekran do tabelki „Podatek VAT”, „Podatek dochodowy” lub „Składki ZUS”
  • klikamy w wybrany okres, np. „Luty 2012”
  • poniżej kwoty podatku lub obok składki – wyświetla się numer konta do przelewu!

Zwróć uwagę!

Nie trzeba szukać numerów kont do przelewów za podatki i składki ZUS-u. Wszystko jest pod ręką w inFakcie!

Nie widać numeru konta lub urząd skarbowy nie ten?

To nie błąd – po prostu jeśli prowadzisz firmę gdzie indziej niż mieszkasz i nie podałeś adresu zamieszkania, to inFakt będzie domagał się, żebyś to zrobił. Bez tego funkcja nie zadziała, przecież nikomu nie zależy, żeby Twoją kasę za podatki dostał urząd skarbowy z innego miasta. Wówczas…

  • podaj adres zamieszkania, jeśli jest inny od adresu prowadzenia działalności

lub

  • wybierz właściwy urząd skarbowy z listy rozwijanej.

Oczywiście, ta sprawa nie dotyczy klientów Księgowości All Inclusive. Oni nie muszą martwić się niczym, bo nasz zespół księgowych dokonał za nich wyboru właściwego urzędu skarbowego i numery kont na pewno są właściwe.

Z inFaktem pracuje się łatwo i szybko

W inFakcie stale wprowadzamy drobne usprawnienia serwisu, które ułatwiają i przyspieszają pracę z inFakt.pl. Idąc tym tropem, wprowadziliśmy automatyczne wyszukiwanie danych firm z GUS-u (wystarczy znać NIP), czy automatyczne uzupełnianie części adresu na podstawie kodu pocztowego. Podanie kodu pocztowego w adresie zamieszkania pozwala też znaleźć właściwy urząd skarbowy.

Do szeregu tych funkcji dopiszcie teraz dostępność numerów kont urzędów skarbowych i ZUS-u 🙂

A kolejne ułatwienia w drodze!

Dołącz do 120 000 zadowolonych klientów inFakt!

Wypróbuj za darmo

Księgowość online bez wychodzenia z domu

  • Bez papieru
  • Bez dojazdów do księgowego
  • Bez marnowania Twojego czasu