Kolejne zmiany w aplikacji inFakt [aktualizacja]

Uważni użytkownicy aplikacji inFaktu właściwie każdego tygodnia mogą znaleźć zmiany w jej wyglądzie oraz interfejsie. Nieustannie bowiem trwa proces wprowadzania przez nas kolejnych nowości. Oto na co tym razem chcemy zwrócić Waszą uwagę.

[Aktualizacja, najczęściej pojawiające się pytania]

1. W ostatnich dniach przywrócona została funkcja sumowania faktur w 4 miejscach:
Przychodach:
– Faktury z przekroczonym terminem płatności
– Faktury do zapłaty
Kosztach:
– Koszty z przekroczonym terminem płatności
– Koszty niezapłacone

2. Ewidencja obrotu (sumowanie faktur z danego okresu) jest obecnie w innym miejscu – po kliknięciu w symbol wyszukiwania (lupa w górnym prawym rogu) pojawia się kilka zakładek i ostatnia z nich to Ewidencja Obrotu.

ewidencja obrotu

3. Pojawiło się pytanie o funkcję dodawania produktów z pliku txt – przenieśliśmy ją: tutaj

4. W przeglądzie księgowości, gdzie wprowadziliśmy tzw. timeline, zachęcamy do klikania w nazwy miesięcy oraz symboli na osi, po tym pojawia się więcej przydatnych informacji.

Zachęcamy do testowania zmian, w razie uwag, ewentualnych problemów prosimy o kontakt. Dziękujemy za wszystkie opinie.

Więcej pytań w kontekście zmian w aplikacji (wraz z odpowiedziami) znajdziecie w tym wpisie.

Główne zmiany

Aktualnie aplikacja inFaktu poddawana jest procesowi zmian. O niektórych pisaliśmy już w tym artykule na naszym blogu.

Zgodnie z obietnicą, prezentujemy kolejną część zmian, która czeka na użytkowników inFaktu, po zalogowaniu się na swoje konto w aplikacji WWW.

tabelka

Nowy wygląd tabel oraz okienek popup

Nowe tabele w aplikacji prezentują dane w bardziej przejrzysty sposób (można to zobaczyć na powyższym obrazku). Warto jednak wspomnieć, że popracowaliśmy nie tylko nad ich wyglądem – wprowadziliśmy również nowe funkcjonalności. Mowa tu przede wszystkim o:

  • mechanizmie sortowania po wszystkich rekordach,
  • stronicowaniu po większej ilości tabel,
  • prostych tabelach prezentujących dane w ujęciu rocznym.

Zmiany nie ominęły również wydajności. Usprawniony został system tzw. cache’u, dzięki czemu dane do tabel ładują się bardzo szybko.

alert

Wraz z tabelami zostały wdrożone nowe okienka popup, które odnoszą się do takich akcji jak:

  • drukowanie,
  • wysyłanie faktur e-mailem,
  • oznaczanie faktur jako opłacone,
  • usuwanie faktur,
  • wystawianie nowej faktury (z listy produktów w sekcji „Koszty”).

Przegląd w Księgowości

W przeglądzie księgowości, wprowadziliśmy tzw. timeline, który przedstawia zobowiązania księgowe zarówno dla osób rozliczających się kwartalnie, jak i miesięcznie.

ksiegowosc.png

Teraz płatności za ZUS, VAT czy podatek dochodowy nie powinny przejść niezauważone. To jednak nie koniec zmian – wkrótce w tym widoku pojawi się zestaw kolejnych informacji dotyczących szczegółów księgowości.

Nową formę zyskały również komunikaty zachęcające do wypróbowania Programu do Księgowości oraz Ogólnopolskiego Biura Rachunkowego.

Prawe menu i powiadomienia

Zmiany nie ominęły ponadto takich elementów jak prawe menu czy powiadomienia (obecnie wdrożone w części z nowymi tabelami oraz płatnościach, a wkrótce w całej aplikacji). Prawe menu domyślnie zostało ukryte. Aby je rozwinąć, należy kliknąć w ikonkę tzw. hamburgera. O tej akcji informujemy również wewnątrz aplikacji za pomocą specjalnego okienka.

W przypadku górnych powiadomień, odświeżona została ich mechanika oraz wygląd. W bardziej przejrzysty sposób aplikacja komunikuje się z użytkownikiem, sugerując lub doradzając.

Zachęcamy do zapoznania się z wdrożonymi nowościami. Można je również zobaczyć w poniższym filmiku.

Kolejne zmiany już wkrótce. Będziemy o nich informować na bieżąco. Jeśli macie jakieś sugestie, pytania lub wątpliwości, to zostawcie je w komentarzach. Z przyjemnością odpowiemy 😉