InFakt Partnerem konferencji TMT.CloudComputing’11


15 lutego 2011 1 min. czytania

10 lutego br. w Warszawie odbyła się konferencja poświęcona zagadnieniom Cloud Computingu z udziałem wiodących usługodawców Cloud Services, w tym inFakt.pl.

Wiktor Sarota, prezes InFakt.pl reprezentował firmę w panelu poświęconym zagadnieniom usług w chmurze w kontekście Małych i Średnich Firm.

W czasie dyskusji zwracano uwagę, że małe firmy coraz częściej sięgają po rozwiązania Cloud Computingowe, zauważając płynące z tego rozwiązania korzyści: niższe ceny, elastyczniejszy model współpracy oraz brak konieczności inwestowania w infrastrukturę.

Wskazując na zalety prowadzenia księgowości za pomocą aplikacji online, Wiktor Sarota wspomniał o większej konkurencyjności firm korzystających z oprogramowania w modelu Cloud Computing, wynikającej z aktualnej informacji o sytuacji podatkowej i finansowej działalności oraz niskiego abonamentu.

Koszt prowadzenia księgowości w InFakt.pl, obejmujący również bieżące konsultacje księgowych, jest 12-krotnie niższy niż w przypadku biura rachunkowego, co małej firmie pozwala na oszczędność ponad 2 000 zł rocznie.

Wiktor Sarota Prezes Infakt.pl