Nowe inFaktowe API i portal dla programistów – zapraszamy do korzystania

Wprowadziliśmy nowe inFaktowe API w wersji 3. Nowa wersja oznacza szereg ulepszeń i nowych funkcjonalności, dzięki którym integrowanie własnych rozwiązań z inFaktem będzie prostsze i wygodniejsze. Wraz z nowym API startuje portal dla programistów, na którym można szybko znaleźć wszystkie potrzebne informacje.

Zintegruj własne rozwiązanie z inFaktem

inFakt.pl to nie tylko program do fakturowania i księgowości online, ale także „silnik”, z którego mogą korzystać programiści tworząc własne aplikacje internetowe. Korzystając z zestawu zapytań i parametrów programista może wywoływać szereg funkcji w inFakcie, aby ich efekt oglądać we własnym rozwiązaniu.

Jest to możliwe przez to, że udostępniamy nasze API wszystkim chętnym. Wystarczy posiadać założone konto inFakt.pl w wersji, która daje dostęp do funkcji, które są potrzebne. Np. dla fakturowania wystarczy Program do Fakturowania, zaś księgowość wymaga Programu do Księgowości.

uwaga
API inFaktu pozwala na tworzenie własnych rozwiązań korzystających z funkcji naszego serwisu. Dzięki temu np. wystawianie faktur online można połączyć z własną aplikacją internetową.

Właśnie wprowadziliśmy API v3, które zastąpi wysłużoną wersję v2. Najnowsza wersja API inFaktu zawiera sporo ulepszeń, a także nowych funkcjonalności, które pozwolą jeszcze szybciej zintegrować się z usługami inFaktu. Zapraszamy do przejrzenia strony z Dokumentacją.

Co nowego w API v3?

A oto kilka przykładowych nowości w trzeciej wersji inFaktowego API:

  • API w nowej wersji jest zgodnie z zasadą REST (jest to styl architektury programowania wprowadzający dobre praktyki tworzenia aplikacji rozproszonych).
  • Interaktywna dokumentacja, dzięki której można testować zapytania do API z poziomu przeglądarki.
  • Zmiana sposobu autentykacji (oauth zamieniamy na autentykację na podstawie tokenów).
  • Możliwość zarządzania kluczami dostępu przez API z poziomu panelu użytkownika (np. w przypadku kradzieży telefonu na którym jest zainstalowana aplikacja inFakt można odwołać klucz, aby zablokować dostęp do konta inFakt z poziomu telefonu).
  • Nowe zasoby inFaktu obsługiwane przez API – faktury korygujące, konta bankowe, produkty, podatek VAT-UE, stawki VAT, kraje.

Nowe API ma też nowy punkt dostępowy pod adresem: api.infakt.pl/v3/.

Informacje o API dostępne na nowym portalu

Samo API to oczywiście nie wszystko – zależy nam, aby korzystanie z API inFaktu było możliwie proste i przyjemne. Właśnie dlatego powstał portal infakt.pl/developers.

Na stronie infakt.pl/developers zamieściliśmy przede wszystkim obszerną dokumentację dla API zawierającą wszelkie możliwe wywołania i parametry wraz z przykładami zastosowań i wyjaśnieniami kodów odpowiedzi.

Oprócz tego na portalu jest zakładka nowości, w której będzie można śledzić rozwój API. Jest też opcja szybkiego zwrócenia się o pomoc do zespołu inFaktu, który z przyjemnością rozwieje wszelkie wątpliwości.

Portal dla programistów

Czas na przesiadkę z API v2 na v3

Przy okazji informujemy, że obecnie działająca wersja API v2 nie będzie już rozwijana przez zespół inFaktu. Możliwość korzystania z API v2 zostanie całkowicie wyłączona za rok, czyli w maju 2015 r. Dlatego serdecznie zachęcamy do możliwie szybkiego przeniesienia istniejących rozwiązań korzystających z inFakt.pl do API v3.

Czekamy na Wasze pytania!

Zachęcamy do odwiedzenia strony infakt.pl/developers. Mamy nadzieję, że nowe rozwiązania, które zaproponowaliśmy przypadną Wam do gustu. A dzięki temu aplikacje internetowe korzystające z „silnika” inFaktu, które tworzycie będą jeszcze lepiej spełniać zadania, które przed nimi stawiacie.

Zachęcamy do zostawiania w komentarzach wszelkich pytań związanych z API i jego funkcjonalnościami. Z przyjemnością odpowiemy!

Tworzenie własnych programów opartych na inFakt – z API to możliwe

  • Załóż konto inFakt.pl i poznaj jego funkcje
  • Testuj fakturowanie i księgowość online
  • Zajrzyj na infakt.pl/developers i poznaj API

Załóż konto!