Faktura korygująca na dane formalne – wzór

inFakt
Faktura korygująca na dane formalne - wzórPobierz formularz za darmo w formacie PDF

Może się zdarzyć, że popełnimy błąd na wystawianej fakturze. Jeżeli określona została nieprawidłowa kwota lub stawka VAT to należy wystawić fakturę korygującą. 

Kiedy należy skorygować fakturę?

W przypadku, gdy pomyłka dotyczy np. literówki w nazwie firmy, numeru NIP czy innych danych nie wpływających bezpośrednio na wysokość podatku do zapłaty, wystarczające będzie sporządzenie faktury korygującej na dane formalne.

Dokument taki należy sporządzić poza aplikacją i podpiąć do wcześniej wystawionej faktury (w aplikacji nie dokonujemy żadnych zmian). Drugi egzemplarz oczywiście wysyłamy do kontrahenta.

Instrukcja wystawienia faktury korygującej na dane formalne:

W pierwszej kolejności wpisujemy numer faktury korygującej (zgodnie z stosowanym w działalności formatem numeracji). Następnie uzupełniamy numer faktury korygowanej (dokument, do którego wystawiana jest korekta na dane formalne) i dzień jej wystawienia. 

Jako datę wystawienia wpisujemy bieżącą datę i wpisujemy dane sprzedawcy (swojej firmy) i nabywcy (kontrahenta).

W polu „przed korektą” należy zamieścić informacje, które zostały błędnie ujęte na fakturze pierwotnej, a w polu „po korekcie” wpisujemy prawidłowe dane.

Następnie określamy przyczynę wystawienia faktury korygującej i podpisujemy się.

Tak przygotowany dokument możemy zapisać i wydrukować lub wysłać do kontrahenta w formie elektronicznej.

Formularze do pobrania – inFakt

Jeśli szukasz gotowych wniosków i oświadczeń, skorzystaj z darmowych formularzy do pobrania inFakt. Kliknij w przycisk poniżej: