Finansowanie faktur, czyli jak otrzymać pieniądze za fakturę wcześniej?

Wystawiasz fakturę z długim terminem płatności, ale wiesz, że potrzebujesz środków już teraz? Liczysz, kalkulujesz, jak nic – pieniądze przydałyby się w tej chwili. Poznaj narzędzie, które pozwoli Ci przyspieszy odzyskanie należności.

Czy da się otrzymać środki za fakturę wcześniej? 

Tak! Bezpiecznym i wygodnym wyjściem z kłopotliwej dla Ciebie sytuacji może okazać się faktoring. Z takim rozwiązaniem zapomnisz o opóźnieniach ze strony Twoich klientów i zawsze będziesz miał środki na czas. Z usługi faktoringu możesz skorzystać prosto z aplikacji inFaktu. 

Czym jest faktoring?

Usługa faktoringu polega wykupie należności przez firmę faktoringową. Ty otrzymujesz środki za wybraną fakturę nawet w ciągu kilku minut, a Twój klient opłaca ją w standardowym terminie do firmy faktoringowej. Między złożonym zgłoszeniem a wpływem środków na Twoje konto firma kontaktuje się z Twoim kontrahentem i prosi o zgodę na cesję wierzytelności. Cały proces odbywa się zachowując pełen profesjonalizm i dbając o dobre relacje przedsiębiorcy z klientem.

Możesz również skorzystać z tzw. cichego faktoringu, a wtedy Twój klient nie dowie się o uruchomieniu usługi. Z jego perspektywy nic się nie zmieni, ale Ty będziesz mógł zachować dla siebie informację o tym, że potrzebujesz pieniędzy wcześniej. Z tej opcji korzystają najczęściej przedsiębiorcy, którym zależy na ochronie płynności finansowej przedsiębiorstwa (ich usługi generują spore koszty lub planują w krótkim czasie nową inwestycję), a nie chcą ujawniać chwilowych problemów finansowych firmy lub poganiać klienta. Relacje biznesowe bywają złożone, a cichy faktoring przychodzi z pomocą, nie narażając nas na utratę dobrych stosunków.

Czy warto?

Korzystając z faktoringu, otrzymujesz środki za swoją fakturę pomniejszone o prowizję, którą oczywiście poznasz przed podjęciem decyzji. Nie płacisz jej jednak z góry! Trzeba zatem przekalkulować, czy taki zabieg się opłaca. 

Jakie otrzymasz korzyści dzięki przyspieszonym środkom? 

 • Zapomnisz o opóźnieniach ze strony klientów i będziesz mieć środki zawsze na czas.
 • Zadbasz o swoją płynność finansową. Otrzymując pieniądze w przyspieszonym tempie, będziesz mógł rozwijać swoją firmę, inwestować, wypłacać pensje pracownikom z własnych środków i w terminie. Uniezależnisz się od spóźniających się z zapłatą klientów lub przedłużających maksymalnie termin spłaty. 
 • Poprawisz wizerunek swojej firmy dzięki temu, że sam będziesz mógł wypłacać zobowiązania terminowo.
 • Nie obniżysz swojej zdolności finansowej. To bardzo cenny zasób każdego przedsiębiorstwa. Na pewno w Twojej firmie znajdzie się lepsze wykorzystanie zdolności kredytowej niż finansowanie bieżącej działalności niesumiennych kontrahentów.
 • Będziesz mógł szybciej spłacić zaciągnięte kredyty dzięki lepszej płynności finansowej. 
 • Poprawisz strukturę bilansu firmy i inne wskaźniki finansowe. 

Czy to rozwiązanie jest bezpieczne?

Tak. Usługa odpowiada standardom finansowym, a transakcje internetowe spełniają normy bezpieczeństwa.  

W procesie wnioskowania o faktoring, Twój kontrahent jest dokładnie weryfikowany na potrzeby określenia ryzyka. Usługa faktoringu dba o Twoje bezpieczeństwo.

Jeśli wniosek zostanie zaakceptowany, a Twój kontrahent nawet po terminie nie spłaci należności, firma faktoringowa zajmie się także windykacją. Nie będzie ona już na Twojej głowie.

Ile kosztuje faktoring?

Kwota prowizji jest uzależniona od terminu spłaty faktury oraz jej wysokości. Dokładną wartość Twojej opłaty zobaczysz w aplikacji inFaktu, klikając w przycisk “Otrzymaj zapłatę już teraz” obok danej faktury. 

Jak mogę skorzystać z faktoringu? 

Całkowicie online. Poprzez aplikację inFakt.

 1. Zaloguj się do aplikacji inFakt.
 2. Wybierz fakturę, za którą chcesz otrzymać pieniądze w przyspieszonym terminie.
 3. Kliknij przycisk “Otrzymaj zapłatę już teraz” i zapoznaj się z kosztem usługi.
 4. Złóż wniosek i pozwól zweryfikować Twoją tożsamość.
 5. Ciesz się środkami na Twoim koncie nawet w ciągu kilku minut.

Więcej o faktoringu z inFaktem dowiesz się z naszej strony.