Dodawanie kosztów: jak zrobić poprawne zdjęcie na iPhonie?


29 września 2015 3 min. czytania

Zdjęcia kosztów to jedno z największych ułatwień, z jakich mogą korzystać Klienci inFaktu. Wystarczy użyć swojego aparatu na urządzeniu mobilnym i… gotowe! Sprawdźcie, jak poprawnie robić zdjęcia kosztów na iPhonie! 

robienie-zdjecia-duze

Zdjęcia kosztów w najnowszej aplikacji na iOS

Kilka tygodni temu informowaliśmy o wprowadzeniu nowej wersji aplikacji na urządzenia z systemem operacyjnym iOS. Wersja 2.0 na iPhona i iPada wprowadziła kilka nowych funkcji oraz usprawnień, dzięki którym korzystanie z aplikacji jest jeszcze prostsze.

Wśród nowości są dodatkowe funkcje powiązane z robieniem zdjęć kosztów:

 • korygowanie zdjęć – precyzyjny CROP, który dokładnie wykrywa rogi dokumentu i pozwala na odpowiednie kadrowanie zdjęcia,
 • korekcja kolorów – dająca możliwość dostosowania koloru zdjęcia, zapisując je w kolorze lub jako obraz czarno-biały.

Zdjęcia kosztów – jak zrobić je poprawnie?

Klienci, którzy korzystają z usług księgowych w inFakcie, mogą na trzy sposoby wysyłać dokumenty kosztowe do swojej księgowej.

Jednym z nich jest skorzystanie z aplikacji, zainstalowanej na urządzeniu mobilnym. Aby dodać koszt za jej pośrednictwem, wystarczy kliknąć w „Dodaj koszt”, a następnie skierować aparat na dokument i zrobić zdjęcie.

screen1

Jednocześnie należy pamiętać, że zdjęcia powinny być czytelne – dzięki temu księgowa bezbłędnie będzie mogła wprowadzić je do firmowych rozliczeń. Na co więc zwrócić uwagę?

 1. Przede wszystkim, wykonując zdjęcie warto pamiętać o włączeniu lampy błyskowej. Klikając w ikonkę lampy zapewnimy odpowiednie doświetlenie fotografowanego dokumentu, a co za tym idzie – lepszą czytelność.
 2. Dobrze skadrowane zdjęcie to dodatkowy atut. Po skierowaniu aparatu na dokument, aplikacja automatycznie wykrywa jego rogi i odpowiednio kadruje zdjęcie. Dodatkowo, jeśli sfotografowany plik jest zbyt duży lub po prostu chcemy inaczej go skadrować, mamy możliwość przycięcia zdjęcia według własnego uznania.
 3. Odpowiednio dostosowany kolor zdjęcia to kolejna możliwość, jaką daje użytkownikom najnowsza wersja aplikacji. Przed wysłaniem zdjęcia użytkownik może zapisać plik w kolorze lub jako obraz czarno-biały, co czasami również przekłada się na czytelność dokumentu.

Przed wysłaniem zdjęcia kosztu do dedykowanej księgowej warto sprawdzić, czy zapisany plik jest czytelny i nie będzie problemu z przepisaniem zawartych w nim danych do systemu. Jeśli zdjęcie nie wyszło wystarczająco wyraźne – warto powtórzyć czynność i ponownie zrobić zdjęcie kosztu, a następnie zapisać je w aplikacji i przesłać do swojej księgowej.

screen2

Pobierz aplikację do eKsięgowości inFakt na swojego iPhona

Korzystasz z usług księgowych w inFakcie lub chciałbyś powierzyć nam swoją księgowość? Pobierz najnowszą wersję aplikacji ze strony Apple App Store i poznaj zalety księgowości mobilnej z inFakt!

Pobierz aplikację mobilną i przetestuj!

 • Wystawiaj faktury – gdziekolwiek i kiedykolwiek
 • Sprawdzaj kwoty przychodów i kosztów
 • Sprawdzaj kwoty podatków i składek ZUS

Pobierz z iTunes

Masz dodatkowe pytania związane z najnowszą wersją aplikacji lub robieniem zdjęć kosztów? Zostaw wiadomość w komentarzu lub napisz na: info@infakt.pl .

Księgowość online bez wychodzenia z domu

 • Bez papieru
 • Bez dojazdów do księgowego
 • Bez marnowania Twojego czasu