Czy warto zostać freelancerem? inFakt w TVP 2

Tematyką freelancerów zajmowaliśmy się wielokrotnie – w końcu sporo wolnych strzelców korzysta z inFaktu. Wiktor Sarota, prezes inFaktu, został zaproszony do TVP 2, aby opowiedzieć w Pytaniu na śniadanie o problemach, z którymi borykają się freelancerzy.

Choć inFakt świadczy usługi dla każdego przedsiębiorcy, z uwagi na to, że w dużej mierze trafiają one do wolnych strzelców, od pewnego czasu zainteresowaliśmy się tym środowiskiem. Dość przywołać przeprowadzone przez nas badania dotyczące freelancerów czy coworkingu, które spotkały się ze sporym rozgłosem medialnym. Okazuje się, że dla wielu osób „freelancer” to pojęcie mało znane.

Łatwo bowiem wyobrazić sobie mieszkającą w Polsce osobę, dla której praca na etacie jest jedynym możliwym do wyobrażenia sposobem na życie. Warto więc uświadamiać niedowiarków, że wolny strzelec nie tylko z powodzeniem może się utrzymać, ale i cieszy się niezależnością oraz ma szansę zarobić znacznie więcej niż pracownik etatowy.

Owszem, nie brakuje problemów, jak nieterminowe wpłaty, problemy z pozyskiwaniem nowych zleceń czy wysokie obciążenia ZUS-owskie, ale koniec końców… freelancerzy mają się całkiem dobrze.

Zapraszamy do obejrzenia „freelancerskiego” fragmentu Pytania na śniadanie w TVP 2, który jest dostępny na stronie TVP.pl.