Bezpieczeństwo i funkcjonalność – blokada dostępu do aplikacji inFakt

Najnowsza aktualizacja aplikacji mobilnej inFakt do fakturowania i księgowości zawiera nowe funkcjonalności, z których na szczególną uwagę zasługuje blokada dostępu do aplikacji na iOS i Androida.

InFakt na Androida – blokada dostępu do aplikacji

Jedna z ostatnich aktualizacji aplikacji inFakt, zarówno na platformę iOS, jak i Android, wprowadziła blokadę dostępu do aplikacji. Aby ją ustawić, należy przejść do Ustawień aplikacji. Opcja dostępna jest z poziomu lewego menu.

W przypadku Androida dostęp do aplikacji można zablokować na 2 sposoby, za pomocą:

  • kodu PIN
  • wzoru nazywanego potocznie “wężykiem”.

Użytkownik wybiera, za pomocą dowolnej metody sposób blokady dostępu do aplikacji, a następnie w przypadku PIN-u ustawia kod, który będzie musiał podać każdorazowo podczas uruchamiania aplikacji.

Jeśli zostanie ona zablokowana za pomocą wzoru, to wspomniany wzór również będzie musiał być odtworzony przy każdej próbie uruchomienia aplikacji inFakt.

Blokada ma także zastosowanie, kiedy użytkownik opuści aplikację, a później do niej powróci, można bowiem wybrać, po jakim czasie będzie wymagane ponowne wprowadzenie kodu lub wzoru.

Do dyspozycji są 3 możliwości:

  • blokowanie aplikacji natychmiast po wyjściu
  • blokowanie aplikacji po 5 minutach
  • blokowanie aplikacji po 10 minutach

Jeśli Klientowi nie uda się zapamiętać wprowadzonej blokady, możliwe będzie wylogowanie z konta inFakt. Blokada dostępu zostanie wówczas zresetowana.

Po ponownym zalogowaniu się do konta inFakt, możliwe będzie ustawienie nowej blokady dostępu.

blokada dostępu android

Funkcja blokady dostępu na iOS

W przypadku aplikacji na iOS, Klient ma do dyspozycji:

  • kod PIN
  • blokadę za pomocą Touch ID

Druga opcja zasługuje na szczególną uwagę, ponieważ odblokowanie aplikacji odbywa się w tym przypadku za pomocą odcisku palca.

Podobnie jak w przypadku aplikacji na platformę Android, użytkownik może wybrać po jakim czasie blokada zacznie obowiązywać – czy od razu po opuszczeniu aplikacji, czy też po 5 lub 10 minutach.

Zobacz jak to działa:

Pobierz aplikację i przetestuj funkcję blokady dostępu!

Chcesz przetestować wszystkie funkcje dostępne w naszej aplikacji mobilnej na Androida i iOS? Pobierz najnowszą wersję i korzystaj z wszystkich możliwości, jakie daje mobilna księgowość z inFakt!

b1

b2

Zachęcamy do dzielenia się opiniami na temat aplikacji. Uwagi można dodawać w komentarzach oraz na stronie Google Play lub w sklepie iTunes.

Wszystkie wersje aplikacji mobilnej znajdziecie na dedykowanej stronie mobile.