page-masonry.php: 2274
(css?v.22.05.24_14.50.08')

Ta strona używa plików cookie Więcej o sposobie korzystania z nich przeczytasz w polityce prywatności. Jeśli nie wyrażasz zgody na ich stosowanie, możesz wyłączyć zapisywanie plików cookie w ustawieniach swojej przeglądarki.

Podatek u źródła – czym jest i jakie usługi obejmuje?

Przedsiębiorcy, którzy kupują produkty lub usługi od zagranicznych podmiotów powinni sprawdzić, czy dotyczy ich podatek u źródła. Jak go obliczyć? Jakie usługi są nim objęte? Czym jest Certyfikat Rezydencji Podatkowej? Sprawdź wszystkie potrzebne informacje.

Czym jest podatek u źródła?

Podatek u źródła to zryczałtowany podatek dochodowy od przychodów uzyskanych na terenie Polski osiąganych przez zagranicznych rezydentów podatkowych.

Czym-Jest-Podatek-U-Zrodla

Jakie czynności objęte są podatkiem u źródła?

Art. 29 ustawy o PIT (0raz art. 21 ustawy o CIT), precyzuje katalog czynności objętych podatkiem u źródła.

Jakie-czynności-objęte-są-podatkiem-u-źródła

Czy jest możliwe zwolnienie z podatku u źródła?

Jest to możliwe. Przepisy ustawy o podatku dochodowym stosuje się z uwzględnieniem umów międzynarodowych o unikaniu podwójnego opodatkowania między umawiającymi się krajami. Z umów może wynikać obniżona stawka podatku lub zwolnienie z poboru podatku.

Czy-Jest-Mozliwe-Zwolnienie-Z-Podatku-U-Zrodla

Czym jest certyfikat rezydencji podatkowej?

To dokument potwierdzający rezydencję podatkową sprzedawcy, który należy mieć, aby skorzystać z obniżonej stawki podatku lub prawa do zwolnienia z obowiązku poboru podatku.

Czym-Jest-Certyfikat-Rezydencji-Podatkowej

Co to jest ubruttowienie?

Jeżeli podatnik nie potrąci podatku u źródła z wypłacanego wynagrodzenia, jest zobowiązany do rozliczenia podatku ze swoich środków. Ubruttowienie polega na rozliczeniu podatku u źródła ze środków kupującego a następnie wykazanie w informacji IFT.

Co-To-Jest-Ubruttowienie

Do kiedy rozliczyć podatek u źródła?

Podatek u źródła w przypadku osób fizycznych należy wpłacić do 20 dnia następnego miesiąca, po miesiącu, w którym wypłacono wynagrodzenie objęte podatkiem u źródła.

Do-Kiedy-Rozliczyc-Podatek-U-Zrodla

Więcej wiedzy

Certyfikaty rezydencji podatkowej 2017