Integracje z inFaktem za pomocą API

Coraz częściej różnego rodzaju aplikacje integrują się z inFaktem za pomocą dostępnego inFakt API. Dzięki temu funkcjonalność zewnętrznych aplikacji wzrasta np. o możliwości automatycznego wystawiania faktur. Poniżej prezentujemy listę aplikacji, które są zintegrowane z inFaktem.

Posiadasz własną integrację? Zgłoś się do nas

Baselinker

System BaseLinker zawiera rozbudowany manager zamówień. Automatyzuje on wiele zadań sprzedawcy i ułatwia zarządzanie sprzedażą. Może on importować zamówienia z wielu źródeł (m.in. z Allegro, eBay, ze sklepu internetowego). Obsługuje także zamówienia składane telefonicznie lub osobiście, dzięki czemu może stanowić centralny system obsługi zamówień ze wszystkich źródeł.

Wbudowany w BaseLinkera moduł faktur, umożliwia automatyczne przekazywanie utworzonych faktur do systemu księgowości internetowej inFakt.pl. Faktury mogą być eksportowane pojedynczo (od razu w momencie utworzenia) lub grupowo (podczas ręcznego uruchomienia eksportu). Po wyeksportowaniu faktury BaseLinker umożliwia pobranie domyślnego wydruku faktury lub wydruku bezpośrednio z serwisu inFakt.pl.


WooCommerce

Wtyczka rozszerzająca możliwości sklepu opartego o WooCommerce o integrację z programem do faktur online inFakt. Dzięki integracji będziesz mieć możliwość generowania faktur VAT i proform dla zamówień prosto z poziomu WooCommerce. Wtyczka umożliwia automatyczne lub ręczne generowanie faktury wraz z pytaniem do klienta czy chce otrzymać dokument.

Funkcje wtyczki:

Wbudowany w BaseLinkera moduł faktur, umożliwia automatyczne przekazywanie utworzonych

 • Wystawienie faktur VAT i proform do zamówień WooCommerce
 • Automatyczne i ręczne wystawianie faktur
 • Możliwość wyboru przez klienta czy chce otrzymać fakturę
 • Automatyczna lub ręczna wysyłka faktur do klientów
 • Możliwość definiowania statusu zamówienia, dla którego będą automatycznie wystawiane faktury
 • Automatyczne oznaczanie faktur jako opłacone przy zmianie statusu zamówienia

Shoplo

Specjalnie przygotowany dodatek łączy sklep na Shoplo z kontem w inFakcie – umożliwia łatwe i szybkie generowanie faktur z zamówień w sklepie w inFakt. Z pomocą tego dodatku można automatycznie lub ręcznie wystawiać faktury po złożeniu nowego zamówienia w sklepie, pobierać faktury w plikach pdf czy też wysyłać faktury do klientów.


Publigo

Publigo to system do obsługi i sprzedaży kursów internetowych bazujący na oprogramowaniu WordPress. Jest to rozwiązanie, które otrzymujesz na własność, dzięki czemu masz nad nim pełną kontrolę i pozostajesz „na swoim”. Integracja z inFaktem pozwala na automatyczne wystawianie i wysyłanie faktur do klienta.


Centrium

Centrium to aplikacja, która pozwala przechowywać i dzielić się ze swoim zespołem informacjami o klientach (osobach i firmach), ułatwi planowanie pracy całego zespołu przy użyciu list zadań, kalendarzy i projektów. Po włączeniu integracji z inFaktem, wystawienie faktury na podstawie transakcji to tylko jedno kliknięcie. Centrium samo zadba o synchronizację danych kontahenta w Infakcie, ustawienie kwot i dodanie odpowiednich pozycji.


Mantreo

Mantreo to program kompleksowo wspomagający zarządzanie projektami w biurze tłumaczeń – od tworzenia wycen, cenników, przez zarządzanie projektami, bazami tłumaczy i klientów, aż do fakturowania i rozliczania dostawców. W Mantreo oprócz stworzenia bazy klientów i tłumaczy, można zapisać i efektywnie przeprowadzać wszystkie swoje projekty – planować zadania w czasie, znaleźć najlepszych wykonawców, wygenerować profesjonalną wycenę w PDF, wysłać wiadomość do klienta, tłumacza, a także wystawić fakturę.

Wystarczy kilka kliknięć, aby z poziomu projektu w Mantreo wystawiać faktury w inFakcie z zachowaniem dotychczasowej numeracji, wyglądu dokumentów i wszystkich pozostałych danych. Przeglądanie wystawionych w ten sposób faktur dostępne jest w obu programach.


MyVOD

myVOD to narzędzie, które pozwoli Ci zbudować i prowadzić własny serwis do sprzedaży kursów i materiałów wideo. To prostsze niż myślisz i nie wymaga od Ciebie żadnej wiedzy technicznej. Zakładasz konto w myVOD, tworzysz wygląd serwisu za pomocą wizualnego edytora, podpinasz system płatności on-line, dodajesz materiały wideo, grupujesz je w kursy, uruchamiasz sprzedaż i zarabiasz!


Probe

Z getprobe.io zrozumiesz podstawowe i zaawansowane metryki finansowe swojego biznesu. Na podstawie faktur wystawionych przez inFakt zaprezentujemy dane o klientach, przychodach, metryki SaaS. Segmentacja tych danych pozwoli Ci lepiej zrozumieć jak rozwijać firmę.


Fakturki

Wewnętrzna aplikacja, której autorem jest Członek Towarzystwa Biznesowego SA.

Fakturki umożliwiają półautomatyczne oznaczania faktur w InFakcie jako opłaconych. Proces jest prosty.

 1. 1. Ściągnięcie pliku CSV z banku za interesujący okres czasu
 2. 2. Wgranie pliku CSV do programu Fakturki
 3. 3. Fakturki wyszukują i dopasowują przelewy z wystawionymi fakturami
 4. 4. Fakturki pytają się o akceptację znalezionych par
 5. 5. Fakturki wysyłają sygnał do InFaktu, aby oznaczyć jako opłacone wyszukane pary

Główne korzyści:

 • Oszczędność czasu
 • Ograniczenie czynnika ludzkiego w błędnym oznaczeniu faktur

KafelmanINT

Moduł firmy kafelman oferuje synchronizacje stanów magazynowych i cen z programu Infakt do sklepu Shoper, parując produkt po kodzie EAN lub SKU. Synchronizacja stanów magazynowych odbywa się po API i jest wykonywana co godzinę. Dodatkowo firma kafelman oferuje możliwość przygotowania innych integracji z zewnętrznymi systemami.


Sky-Shop

Integracja umożliwia generowanie faktur bezpośrednio z oprogramowania Sky-Shop dla zamówień pochodzących ze wszystkich obsługiwanych kanałów sprzedaży internetowej. Obejmuje m.in.:

 • pojedyncze i masowe wystawianie dokumentów oraz
 • wysyłanie faktury na maila klienta
 • wiązanie metod płatności w systemie z metodami płatności w inFakcie
 • pobieranie danych klienta prosto z zamówienia
 • obsługę numeracji i pola z uwagami


TrisoSHOP

Wbudowana integracja z oprogramowaniem sklepu internetowego TrisoSHOP umożliwiająca wystawianie faktur do zamówień bezpośrednio w panelu administracyjnym:

 • pojedyncze i masowe wystawianie dokumentów
 • automatyczna wysyłka faktur na maila klienta
 • udostępnianie dokumentów w panelu klienta
 • pobieranie danych bezpośrednio z karty zamówienia

Zgłoś swoją aplikację

Jeśli Twoja aplikacja jest zintegrowana z inFaktem za pomocą API, poinformuj nas o tym,
a jej opis pojawi się w tej sekcji!

Przejdź do formularza