Stan polskich firm po 2022 roku

Przeprowadziliśmy badanie mikro oraz małych firm. Polscy przedsiębiorcy powiedzieli nam, jak poradzili sobie z mijającym rokiem, z czego musieli zrezygnować, a co rozwinęli. Jaka jest dokładna kondycja polskich firm po 2022? Jak na przedsiębiorstwa wpłynęła inflacja, Polski Ład oraz wojna w Ukrainie? Poznaj odpowiedź na te i inne pytania, sprawdzając nasz najnowszy inFakt Indeks.

Pobierz raport z badania
Anna Czarczyńska
Badanie inFakt Indeks komentuje dr Anna Czarczyńska, wykładowca Akademii Leona Koźmińskiego, konsultant i trener biznesu oraz lider projektów międzynarodowych, absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego oraz Sussex University.

Nic dziwnego, że pomimo trudności poziom satysfakcji przedsiębiorców przekracza aż 60%, a jej podstawą jest niezależność i poczucie wpływu. Oczekiwania najmniejszych podmiotów na rynku są bardzo proste, że zacytuję jednego z respondentów: żeby przedsiębiorca był traktowany jak człowiek, a nie jak złodziej. Mniejsze kontrole, więcej zaufania.

Jak powstał inFakt Indeks oraz
Badanie Polskiej Przedsiębiorczości?

inFakt Indeks jest corocznym badaniem stanu polskiej przedsiębiorczości zdaniem samych przedsiębiorców.

Tegoroczny raport opracowaliśmy na podstawie odpowiedzi przedsiębiorców prowadzących mikro lub małe firmy, którzy wzięli udział w badaniu ilościowym dla inFakt. Badanie przeprowadziliśmy wspólnie z Smartscope na przełomie stycznia i lutego 2023 r.

Z wynikami badań za rok 2020 oraz 2021 możesz zapoznać się, klikając przyciski poniżej.

Materiały dla prasy możesz pobrać na stronie Biura Prasowego