eKsięgowość

Jest co najmniej 10 powodów, dla których księgowość w pełni elektroniczna wkrótce stanie się standardem obowiązującym w każdym biznesie. Poznaj każdy z tych powodów i wybierz eKsięgowość w najprostszej formie: korzystaj z inFaktu.

1. eFaktury

Są w pełni akceptowane przez urzędy. Nie trzeba ich drukować. Przez 5 lat można je przechowywać równolegle w kilku miejscach. Papierowe faktury można zeskanować i również przechowywać wyłącznie w formie elektronicznej.

ico

2. eParagon

Dokumentuje transakcję tak samo jak paragon tradycyjny, czyli również może być podstawą np. reklamacji. Nigdy nie wyblaknie. Można go kopiować. Sklep, który ma tę możliwość, wysyła go zwykle na email klienta.

ico

3. eZwolnienie

Uwalnia pracownika od konieczności przedstawiania wystawionego zwolnienia pracodawcy. eZwolnienie wysyłane jest też automatycznie do ZUS.

ico

4. eDeklaracje

Elektroniczna to jedyna forma, w jakiej obecnie składamy deklaracje VAT i wyznacznik tego, jak Urzędy Skarbowe chcą odbierać dokumenty w przyszłości: wyłącznie przez internet.

ico

5. PIT

Przygotowany w formie elektronicznej i wysyłany do Urzędu Skarbowego przez internet podpisuje się kwotą przychodu z poprzedniego roku i… gotowe. Urząd wysyła w ciągu 24h potwierdzenie odebrania PITu.

ico

6. JPK_VAT

Upraszcza Urzędom Skarbowym sprawdzanie poprawności dokumentacji księgowej. Jest przesyłany do Urzędu wyłącznie przez internet, np. wprost z inFaktu.

ico

7. Płatności

Wprost z linku dołączanego do faktur elektronicznych to najprostszy sposób na opłacanie zobowiązań. Jest dostępny w inFakt jako Szybkie Płatności. Bez przepisywania danych, bezbłędnie, od razu.

ico

8. Profil zaufany

pozwala na przesłanie do urzędów potrzebnych dokumentów przez internet, bez wychodzenia z domu. W internecie zastępuje nasz podpis.

ico

9. ePłatnik

służy do przygotowywania i przesyłaniu dokumentów do ZUS. Na PUE ZUS, gdzie udostępniany jest ePłatnik, możemy także odbierać pisma z ZUS.

ico

10. Mobilność

sprawia, że zamiast biura rachunkowego gdzieś daleko masz swoją księgowość w smartfonie. inFakt udostępnia łatwą w obsłudze aplikację do samodzielnego księgowania lub do współpracy z księgowym.

ico