Bezpieczeństwo

Firma inFakt z ogromną odpowiedzialnością podchodzi do bezpieczeństwa danych użytkowników. inFakt nie przegląda, nie kopiuje, nie rozpowszechnia, nie udostępnia, ani nie odsprzedaje jakichkolwiek informacji użytkowników serwisu.

Bezpieczeństwo danych

Rozwiń

Wszystkie dane przechowywane są na dedykowanych serwerach u najwyższej klasy dostawcy firmy Amazon Web Services, Inc.

Bezpieczeństwo systemu gwarantowane jest przez nowoczesne zaplecze technologiczne oraz wybór odpowiedniego języka programowania.

Zespół ekspertów inFakt śledzi najnowsze standardy w zakresie bezpieczeństwa i wdraża je, aby zapewnić najwyższą jakość ochrony usług inFaktu świadczonych przez Internet.

System szyfrowania danych

Rozwiń

Hasła i identyfikatory wpisywane przez użytkowników przekazywane są do inFakt.pl przez Internet w formie zaszyfrowanej, przy użyciu protokołu TLS z 256-bitowym kluczem szyfrującym, analogicznie jak w kontach bankowych z dostępem przez Internet.

Ochrona transmisji danych w kanałach informatycznych oparta jest na nowoczesnych standardach ochrony przekazu informacji w Internecie.

Kopie zapasowe

Rozwiń

Dane programu systematycznie są backupowane na specjalne serwery typu klastrowego. Dzięki temu dane użytkowników, którzy korzystają z systemu nie zostaną utracone.

W odróżnieniu od programów trzymanych na dyskach komputerów awaria dysku twardego czy wirus komputerowy nie spowoduje utraty danych.

Zabezpieczenia firewall

Rozwiń

W ramach aplikacji inFakt.pl oraz aplikacji okalających, stosujemy najwyższe standardy bezpieczeństwa, również na warstwie sieciowej.

Nasz dział administratorów przy współpracy z firmą Amazon Web Services, Inc. monitoruje ruch sieciowy przez 24h na dobę 365 dni w roku oraz stale ulepsza stosowane systemy zabezpieczeń. Wszelkie ataki cybernetyczne na infrastrukturę wykrywane są natychmiastowo, a interwencja podejmowana jest bezzwłocznie.

Certyfikat TLS

Rozwiń

Szyfrowanie połączenia z inFakt.pl protokołem TLS (dawniej SSL) gwarantuje pełne bezpieczeństwo danych wymienianych między serwisem i Klientem.

Dzięki temu nikt niepowołany nie wie jakie faktury wystawia użytkownik i kim są jego kontrahenci.

Certyfikat jest autoryzowany przez firmę GeoTrust, lidera wśród firm wystawiających certyfikaty. Klienci inFakt mają pewność, że ich dane nie dostaną się w niepowołane ręce.

Ochrona 24h/7dni

Rozwiń

System monitorowany jest 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu przez administratorów z inFakt Sp. z o.o. oraz Amazon Web Services, Inc. W razie jakichkolwiek problemów reakcja jest natychmiastowa.

Program BugBounty

Rozwiń

Ponadto inFakt prowadzi publiczny program BugBounty, w ramach którego za zgłoszenia błędów związanych z bezpieczeństwem przewidujemy wypłatę nagród w przypadku spełnienia pewnych warunków.

Szczegóły i warunki zostały zawarte przez nasz Zespół ds. bezpieczeństwa na stronie programu BugBounty.

Wszystkie stosowane zabezpieczenia są takie same jak te, które stosowane są w bankach internetowych.