Prowadzenie księgowości to konieczność dla firm korzystających z zasad ogólnych lub podatku liniowego. Wbrew pozorom, nie jest to tylko przykry obowiązek – księgowość powierzona fachowemu biuru rachunkowemu może pozytywnie wpływać na kondycję finansową biznesu. Pozwala też skupić się nie na formalnościach, ale na rozwijaniu działalności gospodarczej.

CZYM JEST KSIĘGOWOŚĆ?


Księgowość to ogół formalności związanych z prowadzeniem firmy, w tym wystawianie i przechowywanie faktur, księgowanie i przechowywanie faktur kosztowych, prowadzenie ewidencji i rejestrów, czy sporządzanie deklaracji i składanie ich w urzędach. Księgowość na różnych poziomach muszą prowadzić niemal wszyscy przedsiębiorcy. Najpowszechniejsza forma księgowości jest oparta na KPiR. W ten sposób prowadzą ją m.in. właściciele firm korzystający z zasad ogólnych.

Podatkowa Księga Przychodów i Rozchodów to wbrew zawiłej nazwie dość prosta ewidencja zawierająca wszystkie zdarzenia gospodarcze z danego okresu, w tym kwoty przychodów i kosztów, daty i opisy zdarzeń gospodarczych. Nie zmienia to faktu, że KPiR należy prowadzić skrupulatnie i uważnie, ponieważ od zapisów w księdze zależą kwoty podatków do zapłaty. Księgę można prowadzić samodzielnie w dowolny sposób (np. w aplikacji online) lub zlecić tę czynność do biura rachunkowego.

Ogólnopolskie Biuro Rachunkowe

Dedykowana księgowa oraz dostęp do aplikacji www oraz mobile!

lub dowiedz się więcej o Ogólnopolskim Biurze Rachunkowym

Administratorem danych osobowych jest Infakt Sp. z o.o. Więcej Powierzone dane osobowe przetwarzane są w celu realizacji usługi dostępu do aplikacji Infakt, oferowanej przez Administratora oraz prowadzonej z wykorzystaniem w/w aplikacji obsługi księgowej świadczonej przez niego. Ponadto, dane przetwarzane będą w celu informowania o działaniu w/w aplikacji, w tym przesyłania komunikatów generowanych w ramach jej funkcjonalności.

KSIĘGOWOŚĆ W BIURZE RACHUNKOWYM – JAK TO DZIAŁA?


Najwygodniejszy sposób prowadzenia księgowości to zlecenie jej do biura rachunkowego. Wówczas to księgowi przejmują odpowiedzialność za formalności i rozliczenia firmy. Typowy miesiąc przedsiębiorcy, którego księgowość prowadzona jest w biurze rachunkowym wygląda następująco:

1. Przedsiębiorca wystawia faktury przychodowe i gromadzi dokumenty kosztowe (m.in. faktury i rachunki).

2. Wszystkie faktury przekazywane są księgowym do konkretnego dnia miesiąca (np. do 5).

3. Księgowi zapisują przychody i koszty w KPiR, sporządzają ewidencje i deklaracje oraz wyliczają kwoty podatków.

4. Przedsiębiorca otrzymuje informacje o kwotach podatków i składek ZUS do zapłaty oraz wpłaca je we własnym zakresie.

5. Księgowi składają deklarację podatkową w imieniu przedsiębiorcy.

6. Księgowi przechowują sporządzoną dokumentację księgową i reprezentują przedsiębiorcę przed urzędami.

Dzięki temu obowiązki właściciela firmy związane z formalnościami są ograniczone do minimum. Tak naprawdę wiążą się tylko z właściwym dokumentowaniem sprzedaży oraz pamiętaniem, aby gromadzić w danym okresie dokumenty kosztowe. 

Oczywiście, księgowość opisana powyżej to najbardziej podstawowa jej wersja – najlepsze biura rachunkowe oferują wraz z księgowością szereg usług dodatkowych. Do nich zaliczają się:

 • stały dostęp do skanów faktur i szczegółów rozliczeń w aplikacji online,

 • wygodny sposób dostarczania dokumentów w postaci skanów elektronicznych,

 • aktywna pomoc w optymalizacji kosztów firmowych,

 • wsparcie merytoryczne poza standardowymi godzinami pracy biurowej, w tym w weekendy.


WYGODNA I NOWOCZESNA KSIĘGOWOŚĆ – OGÓLNOPOLSKIE BIURO RACHUNKOWE INFAKT


Szukasz optymalnej księgowości, która spełni Twoje wymagania? Świetnie – mamy dla Ciebie ofertę księgowości w Biurze Rachunkowym inFakt. Nasza usługa oferuje znacznie więcej niż podstawowe księgowanie faktur, dzięki czemu masz zarazem święty spokój i pełną świadomość operacji księgowych firmy. Oprócz tego nie tracisz czasu na dojazdy do biura!

Ogólnopolskie Biuro Rachunkowe to przede wszystkim:

 • bezpieczna i profesjonalna obsługa księgowa biura rachunkowego,

 • dostarczanie dokumentów w postaci skanów elektronicznych,

 • narzędzie online do wystawiania faktur,

 • stały dostęp do skanów faktur w aplikacji online,

 • możliwość analizowania i monitorowania finansów w aplikacji online,

 • aktywna, regularna pomoc w optymalizacji kosztów firmowych,

 • wsparcie merytoryczne od pon. do pt. w godz 7-22 i w godz. 9-17 w soboty.

Ogólnopolskie Biuro Rachunkowe w inFakcie to usługa idealnie dopasowana do potrzeb przedsiębiorców. Dzięki niej księgowość pozytywnie wpływa na rozwój biznesu – warto korzystać! 

Księgowość w Ogólnopolskim Biurze Rachunkowym można przetestować. Jeśli się na to zdecydujesz będziemy Cię obsługiwali przez 60 dni za darmo. W tym czasie możesz w każdej chwili zrezygnować z usługi – bez żadnych konsekwencji.